Posłanka Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich zgodnie z zapowiedziami w zdecydowany sposób zareagowała na wypowiedź prezenterki TVP w programie „W Tyle Wizji”.

— Zgodnie z zapowiedziami. Pozwalam Magdalenę Ogórek — obwieściła Iwona Hartwich.

Posłanka wiele razy w krytycznym tonie wypowiadała się o działalności Telewizji Polskiej. Niedawno wyjątkowo uraziły ją słowa Magdaleny Ogórek, które padły 28 września: „powszechnie znany pseudonim Iwony Hartwich to żywa gotówka”.

Dwa dni później zbulwersowana Hartwich napisała w mediach społecznościowych, że zaapelowała do Magdaleny Ogórek o „usunięcie skutków naruszenia dóbr osobistych poprzez złożenie oświadczenia”.

Hartwich zaniosła swoje zażalenie do siedziby TVP.

— Pragnę zauważyć, że w dniu 28 września 2021 roku bezpodstawnie rozpowszechniła Pani wśród odbiorców programu informację, że mój pseudonim to ‚żywa gotówka’. Informuję, że ów jest wykorzystywany do dyskredytacji mojej osoby przez środowiska skrajnie prawicowe, które od wielu lat nękają i zastraszają mnie w związku z moją działalnością na rzecz rodzin i osób z niepełnosprawnościami — czytamy w piśmie.

Ponadto posłanka domaga się wygłoszenia oświadczenia w programie i przeprosin zamieszczonych na portalu tvp.info, na Facebooku oraz Twitterze.

20 listopada Iwona Hartwich straciła cierpliwość i poinformowała, że skieruje sprawę do sądu.

— Nie można być obojętnym wobec mowy nienawiści, zwłaszcza wygłaszanej w publicznej Telewizji — napisała w mediach społecznościowych.

Zobacz również: Sondaż CBOS: złe wiadomości dla prezydenta Andrzeja Dudy

Zobacz również: Łukaszenka mówi o wojnie i „dzikich” polskich politykach: „To będzie katastrofa”

Źródło: Twitter.com, wprost.pl, onet.pl

(Visited 2 549 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj