Adam Andruszkiewicz w mocnych słowach ocenił zachowanie Donalda Tuska. Stwierdził, że ten w dniu dzisiejszym powinien wyjątkowo milczeć.

— Jest taki dzień w roku, w którym D. Tusk powinien wyjątkowo wymownie milczeć. Skoro nie milczy, my też nie możemy — napisał na Twitterze Adam Andruszkiewicz i udostępnił film z byłym premierem.

Zobacz również: Protest przedsiębiorców w rocznicę katastrofy smoleńskiej, czyli „J***ć PiS” [WIDEO]

Dziś obchodzimy 11. rocznicę największej powojennej tragedii w historii Polski, jednak nie wszyscy potrafią ten fakt uszanować.

10 kwietnia 2010 r. byliśmy świadkami ogromnej tragedii. Polacy dowiedzieli się, że doszło do katastrofy samolotu Tu-154, którym podróżowali przedstawiciele rządu, ministrowie i duchowni. Zginęło wówczas 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński oraz jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

W tym emocjonującym czasie premierem RP był Donald Tusk. 13 dni po katastrofie, ukazało się nagranie z tajnego spotkania ukazujące chaos, w jakim pracował Edmund Klich — akredytowany przedstawiciel Polski przy wojskowo-cywilnej komisji rosyjskiej badającej przyczyny katastrofy. Nie mógł wtedy liczyć na żadne spotkanie z premierem, nie mógł również skorzystać z pomocy tłumacza.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Zobacz również: Braun jako pierwszy zarejestrował kandydaturę na prezydenta Rzeszowa: „Wyzywam moich kontrkandydatów na pojedynek” [WIDEO]

Do dziś nie udało rozszyfrować się przyczyn tragedii w Smoleńsku. Przeprowadzone przez Rosjan śledztwo nie było wystarczające — wręcz przeciwnie wzbudziło jeszcze więcej emocji i wątpliwości. Wielu z nas wie, że w najbliższym czasie zostanie opublikowany raport podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza.

— Jest taki dzień w roku, w którym D. Tusk powinien wyjątkowo wymownie milczeć. Skoro nie milczy, my też nie możemy. Dla dobra prawdy — napisał na Twitterze minister Adam Andruszkiewicz, udostępniając film na którym widzimy Donalda Tuska i Władimira Putina.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 450 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj