Publicysta Rafał Ziemkiewicz w ostrych słowach skomentował ostatni materiał wyemitowany przez TVN. Dotyczył on Tomasza Rzymkowskiego i jego wypowiedzi na temat „praw zwierząt”.

Zdaniem dziennikarza materiał jest „szczytem propagandowej manipulacji”.

— Pojęcie praw zwierząt występuje wyłącznie w sferze publicystyki czy też pewnej skrajnie lewicowej koncepcji, gdzie zrównuje się człowieka ze zwierzęciem. Podręczniki szkolne powinny zawierać elementy mówiące o zachowaniu dobrostanu zwierząt — przekonywał wiceszef MEiN podczas niedawnego wywiadu na antenie Radia Maryja.

Zobacz również: Braun jako pierwszy zarejestrował kandydaturę na prezydenta Rzeszowa: „Wyzywam moich kontrkandydatów na pojedynek” [WIDEO]

— Natomiast w przywołanym podręczniku doszło do relatywizacji. Zestawiono czyn ewidentnie przestępczy, jakim jest kłusownictwo, z ustawowo legalną działalnością polegającą na hodowli i sprzedaży żywych karpi czy też wykorzystywaniu zwierząt w rekreacji. To nie są działania przestępcze. Oczywiście w pewnych skrajnych przypadkach, kiedy człowiek męczy zwierzę, dochodzi do łamania prawa — mówił Rzymkowski.

Zobacz również: Adam Andruszkiewicz: „Donald Tusk powinien milczeć”

Do materiału odniósł się Rafał Ziemkiewicz w mediach społecznościowych.

— Obejrzałem wczorajszy materiał @FaktyTVN szczujący na Rzymkowskiego i MEN. Szczyt propagandowej manipulacji. W tle rozkręcanie kampanii przeciwko polskiemu rolnictwu. Tzw. prawa zwierząt to dziś pałka w ręku zachodnich koncernów, by wypchnąć nas z wartych setki milionów rynków — napisał Ziemkiewicz.

źródło: kurierprasowy.pl

(Visited 643 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Ewa Drzyzga na antenie TVN wypunktowała rządzących. Chodzi o Odrę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj