propolski.pl: Ministerstwo zdrowia przekazało nowy raport o zakażeniach

Unijne certyfikaty to nie wszystko. „Paszport możliwości” przestanie być teorią spiskową. Trzeba będzie go odnawiać co 7 dni

Litwa postanowiła przyjąć kontrowersyjne rozwiązanie, które umożliwi jej obywatelom swobodne korzystanie z usług i towarów niedostępnych podczas obostrzeń pandemicznych. „Paszport możliwości” dla zaszczepionych i ozdrowieńców rusza u naszego sąsiada już 24 maja.

Paszport możliwości” trzeba będzie jednak odnawiać co 7 dni. Specjalny certyfikat poświadczający o przebyciu COVID-19 bądź zaszczepieniu zawierał będzie kod QR, który przy zeskanowaniu ujawni, czy obywatel go posiadający będzie mógł korzystać z praw i wolności.

Litewski rząd przyjął kontrowersyjną decyzję 5 maja. Premier Ingrida Szimonyte zadeklarowała wówczas, że „Paszport możliwości” będzie zintegrowany z unijnym certyfikatem szczepionkowym.

 Głównym celem europejskiego certyfikatu jest umożliwienie podróżowania między krajami. (…) Paszport Możliwości jest regulacją wewnętrzną, oferującą większe możliwości osobom posiadającym odporność na koronawirusa bądź negatywny wynik testu  przekazała szefowa litewskiego rządu.

„Paszport możliwości” będzie „dobrowolny” i dostępny dla każdego mieszkańca Litwy, który ukończył 16. rok życia. Kod QR w wersji papierowej lub elektronicznej będzie można otrzymać ze specjalnej strony internetowej lub w dziale obsługi klienta Centrum Rejestrów.

Odnawianie co 7 dni

„Paszport możliwości” trzeba będzie odnawiać co 7 dni, gdyż osoba zaszczepiona lub ozdrowieniec narażone są na ponowne zakażenie koronawirusem.

Należy wprowadzić swoje dane uwierzytelniające co 7 dni na specjalnie zaprojektowanej stronie internetowej i za każdym razem zachować kod QR dostarczony na telefonie lub komputerze donosi portal kurierwilenski.lt.

— „Paszporty Możliwości” odnawiane co 7 dni. EU popełnia samobójstwo. Upadek Cywilizacji Zachodu  komentuje Cezary Graf.

Przeczytaj również: „Yyyy… nie wiem o co pan pyta”. Minister zmasakrowany przez Roberta Mazurka: „Nieee, zarobiony byłem, nie miałem czasu”

Przeczytaj również: Wyciekła korespondencja z Ministerstwem Zdrowia: „Śmiertelność na COVID-19 po przyjęciu szczepionki jest wyższa niż pokazują media”. Zaskakująca liczba zgonów

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these