propolski.pl: Konfederacja zapowiada nową ofensywę programową

Konfederacja zapowiada ofensywę programową: „Ruszamy w teren do walki z reżimem” [WIDEO]

Poseł Konfederacji Robert Winnicki zapowiedział, że Konfederacja zamierza stworzyć ofertę programową dla Polski, która będzie lepszą odpowiedzią na Polski Ład.

— Przedstawimy ofensywę programową i polityczną, która ma być odpowiedzią na zaproponowany przez Zjednoczoną Prawicę „plan propagandy” — zapowiedział poseł Konfederacji Robert Winnicki.

— Zjednoczony, a raczej podzielony obóz rządzący, ogłosił swój plan – nowy zestaw slajdów, nowy plan propagandy, który zamierza w Polsce wdrażać. To plan dzielenia Polaków, który nie zakłada solidarności narodowej, tylko rywalizację między grupami społecznymi — dodał Winnicki, oceniając, że pomysły rządu nie są realne, a przypominają bardziej zestaw slajdów.

— Tę ofensywę będziemy dedykowali wszystkim tym Polakom, którzy są zmęczeni dotychczasowym jałowym podziałem politycznym, tym Polakom, którzy zdają sobie sprawę, że rządzący przygotowują kolejny zestaw slajdów, a nie realnych propozycji, mających uzdrowić gospodarkę — zapowiedział parlamentarzysta.

Podczas ofensywy programowej Konfederacji Wolność i Niepodległość Polacy zrozumieją, że „obóz rządzący ma puste szuflady”, a także „na dotychczasowej scenie politycznej nie ma odpowiedniej konkurencji”.

— To Konfederacja jest jedyną realną merytoryczną opozycją, w przeciwieństwie do jałowości Platformy Obywatelskiej, w przeciwieństwie do tego, czym jest ruch (Szymona) Hołowni – przejściowy jak (Janusz) Palikot, czy (Ryszard) Petru – w przeciwieństwie do Lewicy, coraz bardziej zblatowanej z PiS-em, a w najważniejszych sprawach, jak lockdown, czy stosunek do suwerenności w ramach Unii Europejskiej, idący ręka w rękę z PiS-em — powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Zobacz również: Amerykański naukowiec wyrzucony z grupy dyskusyjnej. Stwierdził że „istnieją tylko dwie płcie”

Lider partii Janusz Korwin-Mikke przekazał, że 4 lipca Konfederacja wyrusza w teren z nowym programem mającym na celu „walkę z obecnym reżimem”.

— Przypominamy, że jesteście państwo okłamywani, że tutaj mamy jakąś tam ‚partię prawicową pod nazwą PiS’. PiS to jest po prostu owca, tylko przebrana w wilczą skórę. A my musimy pokazać wilcze zęby tym wszystkim, którzy oszukują Polskę, okradają Polaków, realizując dalej program ustalony przy Okrągłym Stole. Obiecałem świętej pamięci Kornelowi Morawieckiemu, że obalimy te ustalenia Okrągłego Stołu i będziemy walczyli, żeby ludzie wreszcie zrozumieli, jak są oszukiwani przez ludzi z różnych odłamów socjalizmu, którzy się kłócą między sobą — oświadczył.

Głos zabrał również poseł Krzysztof Tuduj, który poinformował, że już niedługo poznamy szczegóły tego planu. Dodał, że Polsce potrzebna jest „odpowiedź na politykę PiS-u, którą był dramatyczny lockdown i sytuacja gospodarcza, w jakiej się znaleźliśmy”.

— W naszej ofercie będzie informacja, co mamy teraz robić w tym zakresie. Ponadto zaprezentujemy nasz sposób myślenia, naszą wizję Polski, w kontrze do tego nowego porządku, nowego ładu, który jak wydaje się, jest tylko propagandowy i oparty o błędne założenia — ocenił.

Zobacz również: „Coraz mniej osób chętnych do szczepienia”. Niedzielski: Będą czekały na ludzi

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these