Lekarz Bartosz Fiałek, często wypowiada się w kwestiach związanych z pandemią. Tym razem wystąpił jako ekspert w telewizji Polsat News i odniósł się do sprawy usunięcia profilu Konfederacji z Facebooka.

W środę media obiegła głośna wiadomość o tym, że Facebook całkowicie wycofał stronę Konfederacji. Profil prawicowego ugrupowania został zawieszony z racji publikowania wielu wpisów dotyczących pandemii i rzekomego siania mowy nienawiści.

Do całej sprawy odniósł się lekarz Bartosz Fiałek, który w trakcie rozmowy przyznał, że domyśla się, dlaczego przed skasowaniem profil Konfederacji cieszył się tak dużym zainteresowaniem internautów.

– Dlatego, że ich głównym i jedynym działaniem, w kontekście Covid-19, było sianie teorii spiskowych – powiedział Bartosz Fiałek.

W kolejnej części wypowiedzi medyk zaznaczył, że popiera wyniki analiz przeprowadzonych przez naukowców w USA, którzy twierdzą, że rozmaite teorie spiskowe rozchodzą się w sieci sześciokrotnie szybciej niż informacje, które są wiarygodne.

Bartosz Fijałek dodał, że jego strona cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem, ponieważ on „mówi prawdę”.

Do słów Fiałka nawiązał poseł Konfederacji Artur Dziambor, który napisał na Twitterze: „Reaumatolog wyklęty”.

Zobacz również: Jachira prowokuje w Trzech Króli: „Kręciło się jakichś trzech włóczęgów”. Internauci jej nie odpuścili

Zobacz również: Tusk proponował emerytom 36 zł: „To powinno w jakimś stopniu zadośćuczynić im trudy życia” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 269 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj