Straż Graniczna poinformowała na Twitterze, że przeprowadziła akcję poszukiwawczą, celem odnalezienia i uratowania obywatela Egiptu. 30-latek miał nie lada problem i utknął na bagnach w rozlewiskach Narwi, niedaleko zalewu Siemianówka.

– Akcja poszukiwawcza zaczęła się o godzinie 18 przy użyciu termowizji, noktowizji, dronów. Były w nią zaangażowane straż graniczna, wojsko, policja. Nie można było znaleźć mężczyzny ze względu na wyjątkowo trudny teren. Dopiero około północy wypatrzyliśmy go z pojazdu obserwacyjnego. Nasz funkcjonariusz i żołnierz zdecydowali, że podejmą się próby dotarcia do mężczyzny. Udało im się do niego dostać i wyciągnąć – poinformowała porucznik Anna Michalska.

Migrantowi została udzielona pomoc medyczna, ponieważ jego stan pozostawiał wiele do życzenia.

– Aktywiści mówili, że mężczyzna ma złamaną nogę, leży na bagnach i jest bezsilny. Kiedy zobaczył nasze światła, to zerwał się na obie nogi. Generalnie był w dobrym stanie. Pierwsza pomoc została udzielona mu na miejscu i zbadano jego stan zdrowia. Nie wymagał pobytu w szpitalu – dodała rzeczniczka Straży Granicznej.

Aktualnie cudzoziemiec został przetransportowany do placówki SG w Narewce i przymierza się do złożenia wniosku o objęcie ochroną międzynarodową.

Przeczytaj również:  Co się wyprawia pod Giewontem? Turysta wszystko nagrał: „Stoimy w cyrku” [WIDEO]

Zobacz również: Macron wkurzył niezaszczepionych, mówiąc, że nie są dla niego obywatelami. Internauci nie kryją oburzenia

Zobacz również: Morawiecki o zablokowaniu przez Facebooka konta Konfederacji: „Nie ma i nie będzie na to zgody polskiego rządu”

źródło: Twitter.com

(Visited 137 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj