Media obiegła właśnie przykra wiadomość o śmierci Tomasza Knapika — lektora telewizyjnego, filmowego i radiowego, którego ciepłą barwę głosu zapamiętały i pokochały całe rzesze Polaków.

O śmierci mężczyzny poinformował syn lektora Maciej Knapik. Pod wiadomością szybko pojawiło się mnóstwo emocjonalnych komentarzy.

— Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety. Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem. W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. Odszedł we śnie, nad ranem. Dołączył do mojej Mamy — napisał na swoim profilu dziennikarz TVN-u.

Tomasz Knapik ur. 16 września 1943 r. w Warszawie był z wykształcenia doktorem inżynierem elektrotechnikiem. Mężczyzna ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, na której pracował potem jako wykładowca na Wydziale Transportu. Sprawował opiekę nad ponad 200 pracami dyplomowymi.

Jego kariera rozpoczęła się już w latach nastoletnich. Szczególną popularność przyniosła mu praca lektora telewizyjnego. Knapik czytał rozmaite produkcje zagraniczne, które były emitowane w Telewizji Polskiej. Stał się także lektorem Polskiej Kroniki Filmowej.

Przeczytaj również:  Aktywistka wdarła się na scenę. Tusk zaskoczony [WIDEO]

W 1995 r. zawiązała się jego współpraca lektorska z telewizją Polsat. Wówczas czytał mnóstwo filmów i seriali emitowanych na antenie. Po dziesięciu latach związał się z telewizją Tele 5. W późniejszych latach współpracował także z telewizją TVN24, TVN Turbo oraz TV4.

Zobacz również: Nowy prezes PZPN powiedział, co myśli o meczu Polaków z San Marino: „To będzie wielkie wyzwanie”

Zobacz również: Przemysław Czarnek stracił cierpliwość po wpisie posłanki PO. „Niebywałe chamstwo”

Kochani, Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik . Jak część z Was wie, od ponad dwóch…

Opublikowany przez Macieja Knapika Poniedziałek, 6 września 2021

źródło: Facebook.com

(Visited 251 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj