Przemysław Czarnek w mocnych słowach odniósł się do wpisu posłanki PO Jagny Marczułajtis-Walczak, która zaatakowała Justynę Orłowską. Orłowska została w piątek powołana na pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej.

Do jej głównych obowiązków należeć będzie koordynacja procesu cyfryzacji systemu oświaty, a także szkolnictwa wyższego. Będzie nadzorowała wdrażanie nowych rozwiązań dydaktycznych oraz programów wspierających kształcenie. Pod jej opieką znajdą się także usługi elektroniczne, systemy i rejestry wspierające proces cyfryzacji systemu oświaty.

Justyna Orłowska bardzo szybko spotkała się z hejtem w mediach społecznościowych. Jeden z użytkowników dopytywał się, jakie ona ma właściwie kompetencje. Z odpowiedzią pośpieszyła mu posłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak.

— On lekko zakłopotany, ona wpatrzona w niego jak w obraz… kompetencje zbyteczne, wzrok mówi wszystko — napisała na Twitterze.

Minister Czarnek zareagował na ten wpis krytycznie i stanowczo potępiając zachowanie parlamentarzystki.

— To jest niebywałe chamstwo kobiety i to jeszcze sportsmenki wobec młodej, uzdolnionej, bardzo kompetentnej, która cyfryzacją zajmuje się już od dłuższego czasu, wykazuje w tym wielkie kompetencje i ma w tym zakresie wiele osiągnięć. Niebywałe chamstwo. Pytanie, czy może pani Marczułajtis miała jakieś problem w młodości i teraz się w niej odzywają? — napisał wzburzony minister edukacji i nauki.

Zobacz również: David Hasselhoff opublikował zdjęcie z Polski: „Żyję pełnią życia”

Przeczytaj również:  Powrót cenzury w TVP? Artur Dziambor: Są granice propagandy

Zobacz również: Tusk wściekł się na Nitrasa: „Może pomarzyć o szefowaniu regionem”

źródło: Twitter.com

(Visited 338 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj