Przed rokiem, zanim zaczęliśmy doświadczać epidemicznej rzeczywistości — policja była najlepiej ocenianą instytucją publiczną w Polsce. Teraz sytuacja wygląda diametralnie inaczej. Przyczyniły się do tego liczne kontrole i interwencje, brutalne pacyfikacje podczas protestów oraz wystawianie mnóstwa mandatów za brak maseczek. W konsekwencji Polacy utracili zaufanie do policji.

Z sondażu CBOS przeprowadzonego w marcu 2020 roku wynika, że nawet 80 proc. badanych pozytywnie ocenia pracę policji.

Na wysokich miejscach w rankingu zaufania publicznego uplasowały się władze samorządowe i wojsko, jednak to policja przed długi czas zajmowała pierwsze miejsce w rankingu. Wyniki te z dumą prezentowane były na stronach internetowych.

Zobacz również: Konfederacja ostro: premiera Morawieckiego trzeba rozliczyć za złamanie prawa [WIDEO]

Po roku sytuacja niegdyś bardzo optymistyczna już tak nie wygląda. Pracownia IPSOS opublikowała badania, z których wynika, że na ten moment nawet 59 proc. Polaków w mniejszym stopniu ufa policji, z czego 35 proc. ufa jej zdecydowanie mniej.

Agencja badawcza SW Research przedstawiła wyniki sondażu nt. najbardziej cenionych przez Polaków zawodów. Wynika z niego, że obecnie jedynie 36,5 proc. naszych rodaków szanuje policjantów i pozytywnie się o nich wypowiada.

Zobacz również: Budka skomentował dramatyczne sondaże: Mamy własne badania, korzystniejsze

źródło: nczas.com

(Visited 3 098 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj