Rafał Ziemkiewicz zamieścił w sieci nagranie, podczas którego komentuje zamieszanie związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

— Kompromis aborcyjny opiera się na prostym stwierdzeniu, że aborcja jest złem, ale też, że czasami jest złem mniejszym. Konkretnie jest złem mniejszym w trzech przypadkach: kiedy zagrożone jest życie matki, kiedy ciąża jest skutkiem przestępstwa i kiedy dziecko jest nieuleczalnie chore i nie ma szans na normalne życie. Przyczyną sporu jest fakt, że do tej trzeciej eugenicznej przesłanki wrzucono przypadki i podejrzenia syndromu Downa — mówi na nagraniu Ziemkiewicz.

Czytaj także: Wyciekło nagranie z Gdańska, pokazujące jak aktywistka LGBT Maja Wojdyło obrywa gazem od kierowcy

— Gdyby komuś ze sfer politycznych naprawdę na tym zależało, to kwestia Trybunału Konstytucyjnego, jego orzeczenia, aborcji eugenicznej zostałaby załatwiona w trzy dni. Nie ma co robić żadnych dyskusji narodowych, ponieważ dyskusja na ten temat toczy się już od tyle lat, że każdy ma wyrobione zdanie. Pierwszego dnia dwie trzecie Sejmu przyjmują ustawę, drugiego dnia Senat, a trzeciego dnia prezydent. I koniec. Nie ma wojen na ulicach — stwierdził publicysta.

Czytaj także: Szokujący wywiad byłego dyrektora koncernu farmaceutycznego: Gdyby nie media, pandemia byłaby skończona

Bardzo możliwe, że w tym tygodniu dojdzie do kolejnych protestów. W najbliższą środę w wielu polskich miastach planowane są manifestacje.

Źródło: Facebook

(Visited 2 589 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj