Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna” brane są pod uwagę nowe obostrzenia, które wpłyną na życie Polaków: Jeżeli do piątku gwałtowny wzrost zachorowań nie zwolni, w Polsce zostanie wprowadzony pełny lockdown — czytamy.

Możliwe, że zostanie wprowadzony m.in. całkowity zakaz poruszania się poza domem (wyjątkiem będą dojazdy do pracy), oraz w pełni zdalna nauka.

— Zamknięcie szkół miało wyłączyć jeden z istotnych czynników mobilności społecznej, gdyby Polacy chodzili codziennie do teatru, to byśmy musieli je zamknąć. A decyzja dotyczy klas 4–8, gdyż ograniczenia dotyczące mniejszej liczby klas spowodowałyby kłopoty logistyczne dla szkół — czytamy w „Dzienniku Gazety Prawnej”.

Ta ważna decyzja ma zapaść do piątku, jeszcze przed dniem Wszystkich Świętych, który nieodłącznie wiąże się z masowymi wizytami na cmentarzach.

Zobacz również: Roman Giertych: „Nie ma we mnie chęci zemsty, ani żądzy rewanżu”

Obecnie mamy już do czynienia z częściowym lockdownem, który uderzył w kilka branż. Zamknięto lokale gastronomiczne, puby czy kawiarnie. Nie działają również baseny i kluby fitness, więc możemy zapomnieć o wdrażaniu zdrowego trybu życia na co dzień.

Osoby, które planowały na najbliższą przyszłość wesele, będą musiały przełożyć swoje marzenia na później.

Wprowadzono również zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, a także rozbudowany program ochrony seniorów powyżej 70. roku życia. Ponadto obowiązuje zakaz samodzielnego przebywania poza domem dla dzieci, które nie ukończyły 16 lat w godzinach 8-16.

źródło: money.pl

(Visited 2 611 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj