Rafał Ziemkiewicz jest sceptycznie nastawiony do doniesień o rzekomym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Działacze Platformy Obywatelskiej biorą pod uwagę powrót Tuska, który nie wyklucza startu w wyborach uzupełniających do Senatu w którymś z okręgów zdominowanych przez opozycję.

Wielu polityków marzy o tym, by były premier uratował idącą na sondażowe dno formację. Według Bartosza Arłukowicza Tusk mógłby odbudować tożsamość Platformy.

— Nie ma osoby w Platformie Obywatelskiej, która by nie chciała powrotu Tuska do polskiej polityki — dodał senator Marcin Bosacki.

Do sprawy odniosła się również „Gazeta Wyborcza”, która stworzyła trzy możliwe scenariusze związane z powrotem byłego premiera do kraju. Według pierwszego z nich Tusk mógłby zająć miejsce marszałka Senatu zamiast Tomasza Grodzkiego. Drugi wiąże się ze zmianą na stanowisku przewodniczącego Platformy Obywatelskiej — Tusk zająłby wówczas miejsce Borysa Budki. Ostatnia opcja zakłada, że powrót byłego szefa RE zostanie wstrzymany przez młodych działaczy Platformy.

Sam zainteresowany zabrał głos w tej prawie i powiedział, że jest gotowy „podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić niebezpieczny dla Polski bieg zdarzeń”. Zaprzeczył przy okazji doniesieniom, że miałby zastąpić Borysa Budki na stanowisku szefa PO, czy wystartować w wyborach do Senatu.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza, Tusk nie zaryzykuje swojej pozycji dla ratowania PO i docelowo marzenia jej członków nie spełnią się.

— Teorie teoriami, a praktyka jest taka, że gdyby Tusk nie miał PO w d. to by się nie przeniósł do Brukseli zostawiając ją Ewie i Bronkowi. Dla niego to była taka drabina, wdrapał się po niej, gdzie chciał i kopnął. Po co niby miały teraz złazić ze strefy komfortu i ją znów stawiać? — napisał publicysta.

Zobacz również: Gwiazdor serialu „W-11 Wydział Śledczy”: TVN oszukał nas na miliony złotych

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 320 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Prezydent Andrzej Duda ostro o Tusku: "Miałem rację. Wymiękł"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here