Gdyby wybory w Rzeszowie miały miejsce w najbliższą niedzielę, największe poparcie wśród wyborców zdobyłby Konrad Fijołek, Ewa Leniart oraz Grzegorz Braun. Szczególnie zaskakujący wynik uzyskał polityk Konfederacji. Sondaż jednoznacznie potwierdził, kto stanie do ostatecznej walki o stanowisko prezydenta Rzeszowa.

Deklarowana przez wyborców frekwencja wyniosła nawet 60 proc. Wspierany przez KO, Polskę 2050 Szymona Hołowni, Lewicę oraz PSL Fijołek zdobył 47 proc. głosów. „wygrywając” pierwszą turę wyborów na prezydenta Rzeszowa. Na drugim miejscu uplasowała się popierana przez Prawo i Sprawiedliwość Ewa Leniart. Wybrało ją 23,6 proc. ankietowanych, co pozwoliłoby jej, na swobodne dostanie się do drugiej tury.

Zobacz również: Gwiazdor serialu „W-11 Wydział Śledczy”: TVN oszukał nas na miliony złotych

Trzecia pozycja przypadła politykowi Konfederacji, Grzegorzowi Braunowi, na którego głos chętnie oddałoby 10,8 proc. wyborców. Jeżeli chodzi o Marcina Warchoła, wspieranego przez Solidarną Polskę i Porozumienie to mógłby liczyć na 10,5 proc. głosów.

W sondażu 8,1 proc. badanych mieszkańców Rzeszowa wskazało, że jeszcze nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, na kogo odda swój głos. 39,4 proc. ankietowanych skwitowało, że na wybory się nie wybiera.

Przeczytaj również:  Nergal znów obraża Katolików. Pojawiło się wstrętne nagranie [WIDEO]

Sondaż przeprowadzono 2 czerwca 2021 r. na próbie 1000 mieszkańców Rzeszowa.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 1 688 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj