Izraelski minister Jair Lapid ponownie uderza w nasze państwo. Rafał Ziemkiewicz skomentował sytuację w ostrych słowach.

Przykład szwajcarskich banków oskarżonych o bogacenie się na Holokauście pokazał, jak niszczącą siłę ma czarny PR stosowany przez Izrael i że może zmusić każdego do płacenia.

Zobacz również: Abp Jędraszewski krytykuje decyzję PE w sprawie aborcji

Sprawa dotyczy roszczeń Izraela o pieniądze za mienie bezspadkowe pozostawione przez rodziny żydowskie w czasie II wojny światowej. Głos zabrał dziennikarz „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz.

To nie jest walka wyłącznie dla prawdy samej w sobie. To, czy świat będzie prawdę znał, jest kluczowe dla rozstrzygnięcia sporu o dobra materialne. Niektórzy obliczają nawet kilkaset miliardów złotych, które obiecują sobie organizacje żydowskie z Polski wycisnąć pod pretekstem rewindykacji mienia bezspadkowego po ofiarach Holocaustu. Nie myśmy tę wojnę wywołali, ale my musimy ją wygrać. Jak to zrobić, piszę w okładkowym tekście. Do tego tekstu Piotr Włoczyk dopisuje historię tego, jak przegrali swoją wojnę Szwajcarzy komentuje publicysta

Zobacz również: „Po raz ostatni”. Jarosław Kaczyński wybrany na prezesa PiS

Rafał Ziemkiewicz jasno zaznacza, że nie chodzi o prawdę dla samej prawdy, ale o rozstrzygnięcie sporu o dobra materialne. Stanowisko dziennikarza jest proste – należy nie dopuścić do tego, by rząd Izraela wyłudzał pieniądze pod pretekstem zaszłości historycznych.

Źródła: DoRzeczy.pl, YouTube.com

(Visited 481 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj