Były szef niemieckich służb — Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen w niepochlebnych słowach wypowiedział się polityce Angeli Merkel. Maassen pełnił swoją służbę przez sześć lat, również w okresie szczytu europejskiego kryzysu imigracyjnego w 2015 r.

Polityka kanclerz Niemiec Angeli Merkel w sprawie imigracji była „zabójcza” dla Niemiec — powiedział były szef niemieckich służb.

Mężczyzna w wywiadzie dla „The Times of London” wyjaśnił, że Niemcy nie zdają sobie sprawy z „zabójczej polityki imigracyjnej” praktykowanej przez Merkel, która zaprosiła do kraju nawet 1,2 miliona imigrantów.

— Niemcy po prostu nie mogą zrozumieć, dlaczego coraz więcej ludzi przybywa do tego kraju, mimo że oczywiście nie mają prawa do azylu. Dlaczego ich nie deportujemy i dlaczego politycy po prostu pogodzili się z faktem, że ludzie tutaj padają ofiarą tych imigrantów — ocenił Maassen.

Jak dodał, pod przywództwem Merkel CDU jako ugrupowanie „wyraźnie poniosło wiele szkód”.

— Stała się klubem do wyboru kanclerza pod hasłem „Chcemy, aby Merkel została ponownie wybrana”, ale w rzeczywistości polityczna i programowa treść zniknęła — mówił.

Były szef niemieckich służb opisał 66-letnią polityk, jako „kobietę o silnej woli i czołowego gracza politycznego”.

— Po prostu myślę, że to wstyd, że w Niemczech spadamy znacznie poniżej naszego potencjału. Mam wrażenie, że wiele osób pogodziło się z faktem, że politycznie i ekonomicznie coraz bardziej upadamy — twierdził.

W ubiegłym roku zapytano kanclerz Niemiec, czy żałuje swojego postępowania, które doprowadziło do otwarcia drzwi Europy dla masowej imigracji, wówczas odparła, że „podjęłaby zasadniczo te same decyzje”.

Rezultatem planu otwartych granic była ogromna zmiana demograficzna w Niemczech — 26 proc. populacji, czyli nawet 21,2 miliona ludzi uznano za osoby o „pochodzeniu imigracyjnym”.

Taka perspektywa nie jest z pewnością obiecująca. Eksperci przewidują, że do 2040 r. co najmniej jedna trzecia populacji Niemiec będzie miała obce pochodzenie.

Przeczytaj również:  Nie ma zmiłuj! Niedzielski złożył wniosek o ściganie osób, które wdarły się do bloku, w którym mieszka

Zobacz również: Jarosław Wałęsa: Mój ojciec jest bohaterem narodowym

Zobacz również: Dziennikarka zapytała Terleckiego o powrót Tuska. Zabawna odpowiedź wicemarszałka [WIDEO]

źródło: nczas.com

(Visited 378 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here