propolski.pl: Dziennikarka „Gazety Wyborczej” kopała policjanta na służbie. Żenujący wyrok sądu

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” kopała policjanta na służbie. Żenujący wyrok sądu

Fotoreporterka „Gazety Wyborczej” Agata Grzybowska usłyszała wyrok nakazowy Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. Według informacji PAP, kara dla dziennikarki jak na naruszenie nietykalności cielesnej policjanta okazała się za niska, gdyż wyniosła… 400 zł.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie w dniu 22 stycznia 2021 r. wydał wyrok nakazowy w sprawie oskarżonej Agaty Grzybowskiej. Fotoreporterka „GW” została oskarżona o naruszenie nietykalności policjanta „podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych w ten sposób, że kopnęła pokrzywdzonego”. Do zdarzenia doszło 23 listopada 2020 r. w Warszawie przy Al. Szucha, podczas protestu przed siedzibą MEN

Za kopnięcie funkcjonariusza sąd wymierzył fotoreporterce karę grzywny „w wysokości 20 stawek dziennych przy ustaleniu wysokości jednej stawki na kwotę 15 złotych”. Ponadto, reporterka zobligowana została do zapłaty policjantowi nawiązki w wysokości 100 zł.

Informacje Państwowej Agencji Prasowej zostały potwierdzone przez Aleksandrę Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Ta powiedziała, że oskarżyciel już złożył sprzeciw od zapadłego wyroku.

— Nie kwestionując ustaleń sądu w zakresie sprawstwa i winy oskarżonej, analiza wyroku prowadzi do wniosku, że rozstrzygniecie obarczone jest błędem prawa materialnego, które wymaga konwalidowania — oceniła Skrzyniarz.

Warto przypomnieć, że po przesłuchaniu w listopadzie fotoreporterka opublikowała oświadczenie twierdzące, że sama padła ofiarą ataku funkcjonariuszy podczas wykonywanej pracy.

Przeczytaj również: Szumowski odnaleziony przez dziennikarzy. Nawet posłowie PiS nie wiedzieli, co się z nim dzieje

Źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Dziennikarka „Gazety Wyborczej” kopała policjanta na służbie. Żenujący wyrok sądu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these