Były minister zdrowia Łukasz Szumowski w końcu się odnalazł. Kontakt z byłym szefem resortu zdrowia udało się uzyskać dziennikarzom „Gazety Wyborczej”.

Łukasz Szumowski po wielomiesięcznej nieobecności w polityce oraz mediach został wytropiony przez pracowników dziennika. Obecnie lekarz pracuje w Instytucie Kardiologii w Aninie. Dziennikarze „GW” skontaktowali się z nim telefonicznie.

Odkąd Szumowski opuścił latem resort zdrowia, nie pojawia się w Sejmie, a posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz wcześniejsi współpracownicy z rządu ucinali pytania w jego sprawie.

— Mam abstynencję prasową. Za dużo mnie było w prasie. Mam trochę odpoczynku — wy ode mnie i ja od prasy — oświadczył były minister w przeprowadzonej rozmowie telefonicznej.

Profesor nauk medycznych dodał następnie, że czuje się dobrze i jest w dobrej formie. Pytanie to padło nie przez przypadek, gdyż jesienią zeszłego roku Szumowski zaraził się COVID-19. Minister ciężko przechodził zakażenie i trafił do szpitala, lecz kilka dni później wyzdrowiał.

Dymisję Szumowskiego do dzisiaj wiążę z kontrowersyjną sprawą zakupu przez resort zdrowia respiratorów od firmy E&K, należącą według doniesień medialnych do handlarza bronią.

Przeczytaj również: Nieoczekiwane wsparcie dla Polski: „Wzywamy Niemcy do rezygnacji z projektu Nord Stream 2”

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Źródło: Gazeta Wyborcza

(Visited 2 769 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj