Kontrowersyjny tweet Fundacji WOŚP zawierał cytat wypowiedzi Jerzego Owsiaka z jego konferencji prasowej. Cytat organizatora Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spotkał się z olbrzymią krytyką sympatyczek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, w tym aktorki Aleksandry Domańskiej.

Nie jesteśmy za tym, żeby aborcja była na pstryknięcie — brzmiały słowa lidera WOŚP — to jest absolutne nadużycie słowa Owsiaka wywołały tak wielką burzę w mediach społecznościowych, że oficjalny profil fundacji został zmuszony do usunięcia wpisu. Ten jednak pozostał dostępny do wglądu dla internautów.

Aborcja powinna być dostępna zawsze wtedy, kiedy kobieta jej potrzebuje. Nauczcie się tego wreszcie — napisała w mediach społecznościowych posłanka Lewicy Magdalena Biejat, odnoszą się do słów Owsiaka, uznając go tym samym za przeciwnika aborcji na życzenie.

Również aktorka Aleksandra Domańska, przywołując słowa parlamentarzystki, postanowiła skrytykować WOŚP:

Bo potem się kończy tak, że liberałowie, którzy uznają się za „przyzwoitych” ludzi, gadają takie bzdury. Bo się z nimi osłuchali. Bo im się wydaje, że tak właśnie trzeba mówić o aborcji — napisała Domańska w serwisie Instagram na swoim InstaStory.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Przeczytaj również: Dziennikarka „Gazety Wyborczej” kopała policjanta na służbie. Żenujący wyrok sądu

Źródło: Tysol

(Visited 4 110 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj