Minister pandemii Adam Niedzielski podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem w RMF FM podzielił się pewnym wyznaniem. Obwieścił, że ma „ambicje”, by startować w zbliżających się wyborach i zostać posłem. Dodał, że taki mandat jest potrzebny, by „być dobrze osadzonym” w polityce.

Minister Niedzielski nie wykluczył, że zastanawia się nad startem w wyborach parlamentarnych.

– Troszeczkę zastanawiam się, są pewne rozmyślania, analizy i tak dalej. Rzeczywiście, jak się wejdzie w pewien świat polityki i zaczyna się w nim funkcjonować, to żeby dobrze być osadzonym, to mandat posła jest konieczny. I jak widzę teraz na przykład, pełniąc funkcję ministra zdrowia, że nieposiadanie mandatu posła, czyni sprawę nieco bardziej skomplikowaną, bo w mniejszym stopniu się uczestniczy w tym sejmowym życiu – podkreślił minister.

Adam Niedzielski został następcą Łukasza Szumowskiego i kolejnym „ministrem pandemii” w sierpniu 2020 roku. Wcześniej pracował w administracji publicznej, m.in. w resorcie finansów. Był również przez dwa lata szefem NFZ.

– To osoba, której bardzo potrzebujemy, dlatego, że służba zdrowia w nadchodzących miesiącach, kwartałach będzie w tym lepszym stanie przetrwać drugą falę koronawirusa, im bardziej będziemy zmodernizowani – tak mówił o Niedzielskim szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przewrócił się na śliskim chodniku. Nie żyje 38-latek

źródło: tysol.pl / nczas

(Visited 111 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj