Beata Szydło

Zdecydowana reakcja Beaty Szydło. Poszło o wiek emerytalny

Beata Szydło odniosła się we wpisie w mediach społecznościowych do wciąż powracającej kwestii wieku emerytalnego. Była premier przypomniała, że jego obniżenie spotkało się z aprobatą Polaków.

Szydło wyraziła na Facebooku zdziwienie z powodu licznych opinii podważających słuszność sztandarowego postulatu jej rządu. Była premier ze zdziwieniem oceniła pojawianie się takich głosów wśród byłych członków jej gabinetu w latach 2015-2017.

— Dziwię się sugestiom niektórych byłych członków mojego rządu, którzy przecież uczestniczyli we wprowadzeniu tej zmiany. Chciałabym przypomnieć, że była to decyzja wynikająca z woli większości Polaków. Była to zarazem jedna z głównych deklaracji programowych PiS napisała eurodeputowana PiS na Facebooku.

— Już podczas debaty w 2012 roku nad forsowanym przez koalicję PO-PSL projektem ustawy podwyższającej wiek emerytalny, Prezes PiS Jarosław Kaczyński deklarował zdecydowany sprzeciw przypomniała była szefowa polskiego rządu.

Obniżenie wieku emerytalnego było jednym z głównych punktów programu wyborczego Andrzeja Dudy oraz PiS w 2015 roku. Szybka realizacja tej obietnicy po objęciu władzy, z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród Polaków. Nie ma żadnych powodów, by teraz negować słuszność decyzji o obniżeniu wieku emerytalnego. Jestem dumna, że jako premier mogłam pomóc w spełnieniu oczekiwań Polaków oznajmiła zdecydowanie Beata Szydło.

https://www.facebook.com/BeataSzydlo/posts/2533528903400491

źródło: Facebook

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these