Beata Szydło odniosła się we wpisie w mediach społecznościowych do wciąż powracającej kwestii wieku emerytalnego. Była premier przypomniała, że jego obniżenie spotkało się z aprobatą Polaków.

Szydło wyraziła na Facebooku zdziwienie z powodu licznych opinii podważających słuszność sztandarowego postulatu jej rządu. Była premier ze zdziwieniem oceniła pojawianie się takich głosów wśród byłych członków jej gabinetu w latach 2015-2017.

— Dziwię się sugestiom niektórych byłych członków mojego rządu, którzy przecież uczestniczyli we wprowadzeniu tej zmiany. Chciałabym przypomnieć, że była to decyzja wynikająca z woli większości Polaków. Była to zarazem jedna z głównych deklaracji programowych PiS napisała eurodeputowana PiS na Facebooku.

— Już podczas debaty w 2012 roku nad forsowanym przez koalicję PO-PSL projektem ustawy podwyższającej wiek emerytalny, Prezes PiS Jarosław Kaczyński deklarował zdecydowany sprzeciw przypomniała była szefowa polskiego rządu.

Obniżenie wieku emerytalnego było jednym z głównych punktów programu wyborczego Andrzeja Dudy oraz PiS w 2015 roku. Szybka realizacja tej obietnicy po objęciu władzy, z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród Polaków. Nie ma żadnych powodów, by teraz negować słuszność decyzji o obniżeniu wieku emerytalnego. Jestem dumna, że jako premier mogłam pomóc w spełnieniu oczekiwań Polaków oznajmiła zdecydowanie Beata Szydło.

W debacie publicznej zaczynają się pojawiać głosy nt. słuszności obniżenia wieku emerytalnego. Dziwię się sugestiom…

Gepostet von Beata Szydło am Dienstag, 26. November 2019

źródło: Facebook

(Visited 91 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj