Robert Biedroń wziął udział w debacie poświęconej prześladowaniu mniejszości LGBT w Polsce. Eurodeputowany żalił się, że nie brakuje w Polsce miejsc do których jako homoseksualista nie ma wstępu.

W debacie zorganizowanej na wniosek skrajnie lewicowej GUE wzięło udział kilkudziesięciu eurodeputowanych, w tym Robert Biedroń. Lider Wiosny przekonywał gremium europarlamentarne, że w naszym kraju panuje atmosfera utrudniająca życie osobom LGBT. W swoim uzasadnieniu powołał się na swoje własne doświadczenia:

— Jestem Polakiem. I w 2019 roku, w sercu Europy są miejsca w Polsce, mojej ojczyźnie, do których nie mogę wejść. Są sklepy, restauracje, hotele, do których nie mogę wejść oznajmił przewodniczący partii Wiosna.

— Szanowny panie pośle, jakby był pan uprzejmy podać konkretne przykłady sklepów do których pan nie może wejść w Polsce? — poprosił eurodeputowany PiS Patryk Jaki.

Usłyszawszy to, Robert Biedroń wyciągnął telefon i odczytał nazwę przybytku, do którego rzekomo nie miał wstępu:

— W ciągu 5 sekund znalazłem pierwszy przykład. Zrobię im reklamę niestety. Kawiarnia „Green Caffe” przy Stolarskiej w Krakowie. Miała taką naklejkę. Ale wciągu kilku sekund możecie znaleźć państwo wiele takich adresów w Polsce — utyskiwał polski europarlamentarzysta.

Przeczytaj również:  Rosja uznana za państwo sponsorujące terroryzm. Parlament Europejski zdecydował

Internauci prędko zarzucili Biedroniowi manipulację oraz stwierdzenie nieprawdy. Publicysta oraz dziennikarz „Do Rzeczy” i Wirtualnej Polski Marcin Makowski napisał na Twitterze, że na ulicy Stolarskiej w Krakowie nie ma kawiarni o wspomnianej przez Biedronia nazwie.

—  Robert Biedroń twierdzi, że w Polsce są lokale, do których nie może wejść i wymienia „Green Caffee na Stolarskiej w Krakowie”. Tyle, że na Stolarskiej nie ma takiej kawiarni. Może dlatego nie da się do niej wejść — zauważył dziennikarz.

Z czasem okazało się jednak, że Robert Biedroń miał na myśli „Grill Cafe”, która rzeczywiście znajduje się w podanej lokalizacji. Marcin Makowski przeprosił za swoją pomyłkę i sprostował ją na swoim oficjalnym profilu:

https://twitter.com/PatrykJaki/status/1199427825033457665

https://twitter.com/makowski_m/status/1199480118193934336

źródło: Twitter

(Visited 206 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj