propolski.pl: Zbliża się masowy atak ze strony białoruskich służb?

Zbliża się masowy atak białoruskich służb? Stanisław Żaryn: „Napór na granicy z Polską może nam lawinowo wzrosnąć”

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Ocenił, że wojna hybrydowa, której jesteśmy świadkami może wkrótce niebezpiecznie przybrać na sile.

— Białoruś będzie zainteresowana utrzymywaniem „pełzającej” formy granicznego napięcia z udziałem migrantów. Operacja hybrydowa przeciwko Polsce nie ustanie — powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rzecznik zauważył, że potwierdzeniem jego słów są relacje Straży Granicznej, która codziennie donosi o kolejnych próbach przedarcia się przez polsko-białoruską granicę.

— Zakładamy, że strona białoruska będzie zainteresowana utrzymywaniem „pełzającej” formy tego konfliktu, a wraz z poprawą pogody strona białoruska będzie próbowała znów nasilić presję migracyjną — podkreślił Żaryn.

— Już obecnie widać symptomy działań — wzrost aktywności na grupach internetowych służących do zarządzania szlakiem przez Białoruś na Zachód tych, którzy szukają osób chętnych do podróży do UE. Już obecnie zachęcają do migracji, co ma na celu wzmocnienie ruchu migracyjnego na Białoruś w miesiącach wiosennych — dodał polityk, który przewiduje masową akcję już za kilka miesięcy.

Według Żaryna nie da się ukryć, że pojawiają się przemytnicy, którzy mają coś wspólnego z działaniami związanymi z podróżami na Białoruś.

— Zimowe miesiące i zła aura zazwyczaj sprzyjają osłabieniu ruchów migracyjnych. Za kilka miesięcy służby białoruskie znów mogą prowadzić swoją akcję przeciwko Polsce w sposób masowy. Sygnały świadczą o tym, że wraz z nadejściem wiosny napór na granicy z Polską może nam lawinowo wzrosnąć — powiedział rzecznik.

Wyjaśnił, że najważniejszym aktualnie projektem jest budowa zapory granicznej, która będzie miała miejsce w Polsce. Ocenił, że jest to jedyny ratunek dla naszego kraju przed służbami białoruskimi.

— Budowa nowej bariery ochronnej pozwoli lepiej zabezpieczyć Polskę przed działaniami organizowanymi przez służby białoruskie. To ogromnie ważny moment, bowiem ta inwestycja ma dziś dla nas znaczenie strategiczne — dodał Stanisław Żaryn.

Zobacz również: Nauka zdalna wraca do szkół, ale nie dla wszystkich. Przemysław Czarnek ogłosił decyzję

Zobacz również: Europoseł PSL w mocnych słowach atakuje rząd: „Władza pozwala na wymieranie Polaków”

źródło: wpolityce.pl, TVP.Info, PAP.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these