Eurodeputowany Adam Jarubas z PSL wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Zaatakował przy tym rządzących twierdząc, że nie wywiązują się odpowiednio ze swoich obowiązków.

– Medycy, nauczyciele, służby mundurowe powinny być szczepione obowiązkowo – powiedział Adam Jarubas.

Były kandydat ludowców na prezydenta skomentował również wczorajsze spotkanie premiera Morawieckiego i przedstawicieli opozycji chwaląc, że do niego doszło. Przyznał jednak, że PiS szuka porozumienia z przedstawicielami innych ugrupowań dopiero wówczas, gdy „coś mu się wali na głowę”.

– Rząd abdykował z walki z pandemią. Rządy w Polsce przejęli antyszczepionkowcy. Dzieje tej ustawy posła Hoca pokazują, że rządzący boją się narazić antyszczepionkowcom – dodał Adam Jarubas, który był gościem Radia Kraków.

– Dziś jesteśmy na 1 miejscu w Europie i 3 na świecie pod kątem śmiertelności. To ma związek z tym, że jesteśmy na 23 miejscu pod względem szczepień. Do tego słabo testujemy. Wiele państw w Europie podjęło ryzykowne politycznie przepisy. Włosi chcą certyfikatów przy wejściu do wielu miejsc, nawet sklepów. We Francji taka akcja przyniosła skutek. Tam jest dużo więcej zakażeń niż u nas, ale śmiertelność jest niższa – tłumaczył polityk, oceniając, że „rząd nie gwarantuje bezpieczeństwa zdrowotnego, ekonomicznego i międzynarodowego”.

Przeczytaj również:  Putin wygłosił mocne przemówienie. Posłanka PO: "Kaczyński mógłby się podpisać"

Zdaniem europosła aktualna sytuacja w naszym kraju wymaga zdecydowanych rozwiązań, chociażby takich, jak obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych.

– Władza pozwala na wymieranie Polaków. Są jakieś priorytety. Wprowadzenie nauki zdalnej na ten newralgiczny czas jest w interesie wszystkich. Wiemy, że są słabe strony takiej nauki, ale muszą być priorytety. Rząd powinien wziąć za to odpowiedzialność – zakończył polityk.

Zobacz również: Nowa metoda kradzieży „na wnuczka”. Tym razem związana z COVID-19. Nie daj się nabrać!

Zobacz również: Gen. Polko obawia się czarnego scenariusza: „Jeśli to się uda, to Putina już nic nie zatrzyma”

źródło: DoRzeczy, Radio Kraków

(Visited 157 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj