Z najnowszych prognoz wynika, że już za kilka dni możemy spodziewać się ujemnych temperatur i ataku zimy. Pogorszenie pogody nastąpi prawdopodobnie w niedzielę 28 listopada na Śląsku, a później stopniowo przeniesie się w inne regiony kraju.

W tym tygodniu nie unikniemy napływu wilgotnego powietrza, które doprowadzi do znacznego ochłodzenia i opadów deszczu ze śniegiem.

Pierwszy śnieg możemy zobaczyć jeszcze pod koniec tego tygodnia.

— Już w niedzielę śnieg zacznie sypać, i to konkretnie. A w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w poniedziałek sypać będzie na zachodzie i północy kraju — powiedziała synoptyczka tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

— Miejscami można spodziewać się również opadów deszczu ze śniegiem, a na nizinach krupy śnieżnej — informuje portal dobrapogoda24.pl.

Wszyscy, którzy marzą o śnieżnych, białych świętach prawdopodobnie się ich doczekają. Prawdziwa zima ma się bowiem pojawić na przełomie listopada oraz grudnia. W tych dniach przewiduje się pokaźne opady śniegu oraz minusowe temperatury, szczególnie nocą.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedzieli także opady w górach.

— Miejscami popada mokry śnieg lub śnieg z deszczem. Noce będą chłodne, miejscami z lekkim mrozem do około -3 stopnie — powiedzieli synoptycy.

Przeczytaj również:  „Trzeba im pokazywać, że z Rosją zawsze były problemy”. Wałęsa zaapelował do Niemców

Pod koniec tygodnia w wielu regionach Polski możemy spodziewać się pierwszych opadów śniegu. To ważna informacja dla kierowców, którzy powinni, jak najszybciej zmienić opony na zimowe.

Zobacz również: Premier Morawiecki spotkał się w Krynkach z polskimi żołnierzami: „Integralność naszego terytorium jest zagrożona” [WIDEO]

Zobacz również: Kolejny niebezpieczny incydent na granicy: „Nadzorowany przez białoruskie służby” [WIDEO]

Źródło: Wp.pl, TVN24.pl

(Visited 403 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj