Najnowszy sondaż Kantar potwierdził, że PiS pozostaje niekwestionowanym liderem, chociaż traci nieco na popularności. Aktualnie partia rządząca może liczyć na 30 proc. poparcia w wyborach parlamentarnych.

Jeżeli chodzi o Koalicję Obywatelską, to wskazało ją 24 proc., a Polskę 2050 14 proc. Na czwartej pozycji uplasowała się Konfederacja z wynikiem 9 proc., której udało się wyprzedzić Lewicę z 8 proc.

Progu wyborczego nie zdołałaby przekroczyć Koalicja Polska-PSL, którą wybrało 4 proc. ankietowanych, a także Kukiz’15 ze zdobytymi 2 proc.

Sondaż Kantar dla „GW” odpowiedział na pytanie, że 78 proc. Polaków deklaruje pójście na wybory.

— Co ciekawe, dziś wyższą mobilizację wyborczą deklarują wybory Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050, niższą PiS czy Lewicy. PiS traci wyborców od roku — informuje „GW”.

Wśród respondentów, którzy chcą głosować, obecnie PiS popiera 30 proc.

— To o dwa punkty procentowe mniej niż przed miesiącem i o 6 punktów mniej niż przed rokiem, w październiku 2020 r. — dodano w „GW”.

Popularność Koalicji Obywatelskiej utrzymuje się na podobnym poziomie i jest to 24 proc. poparcia (w październiku było to 25 proc.).

6 proc. badanych na pytanie, na kogo zamierza głosować, odpowiedziało: „Nie wiem/Trudno powiedzieć”. Jeżeli chodzi o Koalicję Polską-PSL to wskazało ją 4 proc. ankietowanych, natomiast Kukiz’15 jedynie 2 proc.

2 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, na którą partię opozycyjną zagłosuje. Kolejne 2 proc. to inne niesprecyzowane odpowiedzi. Badanie przeprowadzono metodą CATI na pełnoletniej, reprezentatywnej grupie 1002 Polaków w okresie 16-18.11.2021 r.

Zobacz również: Kolejny niebezpieczny incydent na granicy: „Nadzorowany przez białoruskie służby” [WIDEO]

Zobacz również: Premier Morawiecki spotkał się w Krynkach z polskimi żołnierzami: „Integralność naszego terytorium jest zagrożona” [WIDEO]

Źródło: Onet.pl, PAP, NCzas.com

(Visited 1 016 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj