Jak wynika z sondażu CBOS działalność Sejmu pozytywnie ocenił jedynie co piąty ankietowany. Ponad 60 proc. respondentów wystawiło negatywną ocenę. Odrobinę lepsze wyniki zanotowano w przypadku Senatu, którego pracę oceniła negatywnie prawie połowa Polaków.

Sondaż z pewnością nie ucieszy prezydenta Andrzeja dudy, w którego ocenie Polacy są raczej podzieleni.

Pracę prezydenta RP pozytywnie oceniło 42 proc. ankietowanych, a negatywnie 46 proc. Określić się w tej kwestii nie potrafiło 12 proc. respondentów.

Co nie jest zaskoczeniem, działalność Andrzeja Dudy chwalą praktycznie wszyscy sympatycy partii rządzącej, jak również osoby o poglądach prawicowych i religijne.

Wyniki lepsze niż przeciętne odnotowano wśród najstarszych badanych, mieszkańców wsi, osób, które mają wykształcenie podstawowe lub zawodowe, ankietowanych, którzy pracują w gospodarstwach rolnych, a także wśród badanych, którzy uzyskują niskie dochody w przeliczeniu na jedną osobę (poniżej 1,5 tys. zł).

Prezydentura Andrzeja Dudy nie podoba się zwolennikom Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz Polski 2050. Wśród osób niezadowolonych znalazły się najczęściej osoby, które nie uczestniczą w praktykach religijnych, o centrowej orientacji politycznej, osoby w wieku od 25 do 44 lat, mieszkańcy miast liczących powyżej 19 tys. 999 ludności, mające wyższe wykształcenie, należące do kadry kierowniczej i specjalistycznej, pracownicy administracyjno-biurowi, prywatni przedsiębiorcy oraz osoby uzyskujące najwyższe dochody.

Przeczytaj również:  Aktywistka wdarła się na scenę. Tusk zaskoczony [WIDEO]

Zobacz również: Premier Morawiecki spotkał się w Krynkach z polskimi żołnierzami: „Integralność naszego terytorium jest zagrożona” [WIDEO]

Zobacz również: Kolejny niebezpieczny incydent na granicy: „Nadzorowany przez białoruskie służby” [WIDEO]

Źródło: Onet.pl, PAP

(Visited 833 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj