Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki spotkał się w Krynkach ze służbami chroniącymi polską granicę. W czasie odprawy podkreślił, że po raz pierwszy od długiego czasu zagrożona jest integralność naszego kraju. Polski premier wyraził wdzięczność dla wojskowych za ich poświęcenie i zaangażowanie.

Od wielu tygodni mają miejsce ataki i prowokacje na polsko-białoruskiej granicy. Ogromne grupy agresywnych migrantów usiłują przedrzeć się na terytorium naszego kraju. Funkcjonariusze Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Policji i Wojsk Obrony Terytorialnej doskonale wywiązują się ze swoich obowiązków, nie znaczy to jednak, że mamy stracić czujność.

Polskie władze nie mają wątpliwości, że migrantami kierują służby reżimu Aleksandra Łukaszenki.

W poniedziałek rano premier Morawiecki spotkał się z polskimi żołnierzami z Krynkach na granicy polsko-białoruskiej. Polityk nie krył swojego zaniepokojenia, jeśli chodzi o zagrożenie dla integralności kraju.

— Czołem żołnierze i funkcjonariusze. Po raz pierwszy od dekad integralność naszego terytorium jest zagrożona. Na straży tej integralności terytorialnej i suwerenności stoicie wy i to, jak wykonujecie swoją służbę, jest jednocześnie naszą dumą — powiedział premier Morawiecki.

Szef polskiego rządu nawiązał do działań mających na celu uświadomienie sojusznikom zagrożenia, jakie narasta na granicy: — Zrobię wszystko dla naszych obywateli i dla was, żeby uświadomić wszystkim naszym sojusznikom za oceanem i tym w zachodniej Europie, z jakim realnym niebezpieczeństwem się mierzymy po to, żeby uniknąć tego najgorszego, co może nas czekać — mówił Morawiecki.

Zobacz również: Kolejny niebezpieczny incydent na granicy: „Nadzorowany przez białoruskie służby” [WIDEO]

Zobacz również: Niepokojące słowa szefa ukraińskiego wywiadu: „Rosja przygotowuje atak, zebrała ponad 92 tys. żołnierzy”

Źródło: Twitter.com/Kancelaria Premiera, YouTube.com

(Visited 243 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj