Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił wniosek Prokuratora Generalnego w związku ze wstrzymaniem wykonania decyzji sądu zakazującej rejestracji Marszu Niepodległości. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował w skardze nadzwyczajnej wniosek w tej sprawie.

Został on złożony w piątek do Sądu Najwyższego. Prokurator Generalny domaga się uchylenia decyzji sądu zakazującej, by Marsz Niepodległości był zarejestrowany jako zgromadzenie cykliczne.

— Z uwagi na grożącą nieodwracalną szkodę przejawiającą się w uniemożliwieniu organizacji patriotycznego wydarzenia o bogatej tradycji, w ważną narodową rocznicę, Prokurator Generalny wniósł także o wydanie przez Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowienia o wstrzymaniu wykonania decyzji z 29 października 2021 r. — poinformowała Prokuratura Krajowa.

Warszawski sąd apelacyjny 29 października podtrzymał uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego w kwestii rejestracji cyklicznego wydarzenia, jakim jest Marsz Niepodległości. Jeszcze dwa dni wcześniej Sąd Okręgowy w Warszawie sprzeciwił się decyzji wojewody mazowieckiego, jeśli chodzi o rejestrację tego wydarzenia.

— Decyzja sądu apelacyjnego skutkuje tym, że marsz nie mógłby się odbyć 11 listopada na swojej tradycyjnej trasie przez centrum Warszawy — przekazała w piątek PK.

Pomimo negatywnej decyzji władz stolicy i sądu, organizatorzy Marszu Niepodległości obiecali, że wydarzenie i tak się odbędzie. 11 listopada o godz. 13.00 marsz wyruszy z ronda Dmowskiego i przejdzie wokół Stadionu PGE Narodowego.

Zobacz również: Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej: „Najbardziej niepokojące nagranie, jakie widziałem” [WIDEO]

Zobacz również: Dawid Wildstein: „Gdyby zwykły Polak zachowywał się jak Kurdej-Szatan…”

Źródło: PAP, polsatnews.pl

(Visited 677 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj