Zbigniew Ziobro skomentował temat uchwalenia noweli ustawy o Sądzie Najwyższym. Minister sprawiedliwości zaznaczył, że Sejm przyjął najważniejsze poprawki Solidarnej Polski.

– PO przekroczyła granicę śmieszności, występując z kolejnym wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości – powiedział w czwartek szef MS Zbigniew Ziobro.

– Myślę, że Platforma Obywatelska przekroczyła już granicę śmieszności, występując z tymi wnioskami, bo już nie pamiętam, ale to już są jakieś rekordy ilości wniosków o wotum nieufności kierowane wobec mojej osoby – dodał minister sprawiedliwości.

Ziobro przypomniał, że niegdyś przewodniczący PO Donald Tusk ostrzegał przed sejmowymi wnioskami na wstępie skazanymi na porażkę.

– Jeżeli opozycja takie bezskuteczne wnioski składa zbyt często, to rzutuje to na wiarygodność opozycji, a nie obozu rządzącego – tłumaczył Donald Tusk.

– Koleżanki i koledzy Tuska po raz kolejny ponieśli sromotną porażkę, próbując odwołać chyba siódmy raz z rzędu ministra sprawiedliwości – powiedział Zbigniew Ziobro.

Nawiązując do uchwalenia noweli ustawy o Sądzie Najwyższym, dodał, że Sejm przyjął najważniejsze poprawki Solidarnej Polski.

– Zdecydowana większość naszych poprawek została przyjęta, na tym polega polityka, że zawiera się kompromisy. Ale te najważniejsze nasze poprawki zostały przyjęte. Łącznie z tą zmianą, która została uwzględniona w dzisiejszym głosowaniu. Nie ma tego testu w takim kształcie, jaki był proponowany pierwotnie. Ponieważ w naszej ocenie, doprowadziłby do katastrofy w polskim sądownictwie – tłumaczył szef resortu sprawiedliwości.

Przeczytaj również:  „Ja chcę wygrać te wybory. To jest ten moment”. Tusk zaapelował do Hołowni

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump mocno o strzelaninie w Teksasie: „Istnienie zła jest powodem uzbrojenia praworządnych obywateli”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski żołnierz nie wytrzymał: „Mam dość tego wojska!”

źródło: Tysol

(Visited 124 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj