Strzelanina w szkole w Teksasie to temat, który wzbudził mnóstwo kontrowersji. Ponadto wezwał Amerykanów do przemyśleń w kwestii dostępu do broni. Aktualnie trwają naciski na senatorów Republikańskich, by ci wydali zgodę na ograniczenie prawa do posiadania broni.

Były prezydent USA Donald Trump zabrał głos w dorocznej konwencji Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego. Spotkanie odbywało się w tym samym stanie, w którym leży Uvalde, gdzie miała miejsce ostatnia masakra.

Donald Trump wezwał do „uzbrajania obywateli”, by ci mogli prowadzić walkę „ze złem w naszym społeczeństwie”.

Złem tym określił „przerażającą masakrę w szkole w Teksasie”. W niedawnej tragedii zginęło 19 dzieci i dwoje nauczycieli, którzy próbowali jej zapobiec.

— Istnienie zła w naszym społeczeństwie nie jest powodem do rozbrajania praworządnych obywateli. Istnienie zła jest powodem uzbrojenia praworządnych obywateli — powiedział były amerykański przywódca.

Donald Trump oskarżył Joe Bidena oraz Partię Demokratyczną o polityczne wykorzystywanie „łez pogrążonych w żałobie rodzin” w celu próby przeforsowania swoich pomysłów rozbrajających Amerykanów.

Były prezydent USA zaapelował o zwiększenie bezpieczeństwa w amerykańskich szkołach i zasugerował instalowanie „solidnych ogrodzeń” oraz wykrywaczy metali przed placówkami, a także uzbrajania nauczycieli.

źródło: Twitter

(Visited 121 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj