propolski.pl: Dobromir Sośnierz

Dobromir Sośnierz stanął w obronie mężczyzn. Zwrócił się do Ziobry: Wprowadzacie w Polsce zapateryzm [WIDEO]

Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz nie wytrzymał i zabrał głos w czasie debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Ziobro. Parlamentarzysta zwrócił uwagę na narastający problem izolacji dziecka od ojca.

– Pan i pańskie ministerstwo wprowadzacie w Polsce zapateryzm. Systematycznie pracujecie nad stygmatyzacją mężczyzn i realizujecie kolejne postulaty feministek – mówił poseł Dobromir Sośnierz.

Poseł Konfederacji przypomniał, że poruszył temat, z którego lewica się wyśmiewa i nie zamierza w żaden sposób podnosić.

– A chodzi o tysiące mężczyzn w Polsce, którzy pomimo zasądzonego prawa do opieki nad dziećmi, są alienowani, dzieci widują rzadko albo wcale, bo druga strona skutecznie uniemożliwia jakiekolwiek kontakty. Pan i pańskie ministerstwo wprowadzacie w Polsce zapateryzm. Systematycznie pracujecie nad stygmatyzacją mężczyzn i realizujecie kolejne postulaty feministek – mówił pod adresem Ziobry Dobromir Sośnierz.

– Tak, nie wystarczyła wam ustawa: mieszkanie za pomówienie, w której pozwalacie policji, nie sądom, tylko każdemu zwykłemu pałkarzowi wyrzucić właściciela z jego mieszkania wyłącznie na podstawie pomówienia. Minie jeszcze parę lat, zanim podręczniki typu: jak zniszczyć mężczyznę zostaną zaktualizowane o tę wiedzę, ale zdobycze tej ustawy, myślę, że będą twórczo tutaj wdrażane w kolejnych latach. Prawem kaduka będzie pozwalało to zniszczyć życie niewinnym ludziom – dodał poseł Konfederacji.

Sośnierz o izolowaniu dzieci od ojca

– Ale to też za mało. Teraz pichcicie przepisy o alimentach natychmiastowych, które będą jeszcze bardziej automatyzowały proces finansowej eksploatacji byłych mężów, i ustalacie kolejną w naszym systemie prawnym nagrodę za skuteczne izolowanie dziecka od jednego z rodziców, w praktyce zwykle od ojca. Alimenty natychmiastowe to jest po prostu nagroda za uczynienie dziecka praktycznym półsierotą, to jest automat – kontynuował przedstawiciel Konfederacji.

W jego ocenie jest coraz więcej przypadków, kiedy ojcowie płacą alimenty i dbają o dzieci, a jednak uniemożliwia im się z nimi kontakt.

– Za niepłacenie alimentów grozi więzienie, a niezrealizowanie kontaktów tylko drobna kara finansowa, którą można sobie wrzucić w koszty uzyskania tych alimentów. Alimenty to jest patologia. To powinien być wyjątek od reguły, a nie zasada. Rodzice powinni w równym stopniu utrzymywać swoje dzieci osobiście i powinni mieć do nich równe prawa również po rozwodzie – zauważył Sośnierz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rafał Ziemkiewicz o Lepperze. Oto, co publicysta napisał kiedyś

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski jasnowidz przewidział, jak umrze Władimir Putin? „Represje mogą się nasilić”

https://www.youtube.com/watch?v=O10msiEXfvg

źródło: YouTube

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these