Zbigniew Ziobro ponownie wspomniał o pomyśle swojej formacji, która mogłaby pomóc w znacznej obniżce cen prądu w Polsce.

Jak ocenił lider Solidarnej Polski, trzeba odrzucić „szaleńczą politykę klimatyczną” UE. Dodał, że wprowadza ją Europejska Partia Ludowa, której przewodzi Donald Tusk.

– Polska musi odrzucić unijny pakiet klimatyczny, wtedy rachunki za prąd spadną o 60 proc. Za szaleńczą politykę klimatyczną UE odpowiada Europejska Partia Ludowa, na której czele stoi Donald Tusk. Solidarna Polska jest za racjonalną ochroną klimatu. Pakietu ruiny nie chcemy! – powiedział Zbigniew Ziobro.

Wraz z końcem roku Zbigniew Ziobro zapowiedział, że wystąpi z wnioskiem do władz swojego ugrupowania o podjęcie uchwały o wycofaniu się Polski z pakietu klimatyczno-energetycznego Unii Europejskiej.

– Jako lider Solidarnej Polski zamierzam po świętach wystąpić z wnioskiem do władz statutowych partii o podjęcie uchwały o wycofaniu się Polski z tego nieracjonalnego, przybierającego szalone rozmiary programu Unii Europejskiej – pakietu klimatyczno-energetycznego – mówił wówczas polityk.

– Jesteśmy za tym, aby szukać racjonalnych rozwiązań dotyczących ochrony klimatu. Ale nie możemy zgodzić się na takie rozwiązania, które będą prowadzić do tak dramatycznej drożyzny, inflacji. Zmian w obszarze gospodarczym, które spowodują dramatyczne pogorszenie sytuacji życiowej milionów naszych współobywateli. Dramatycznego pogorszenia sytuacji gospodarczej dziesiątków tysięcy polskich firm – tłumaczył Ziobro.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Joe Biden zapowiedział zdecydowane działania w sprawie Ukrainy. Padła ważna deklaracja

Zobacz również: Najnowszy sondaż. PiS miażdży KO, Hołownia notuje spadek poparcia

źródło: Twitter.com, polsatnews.pl

(Visited 135 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj