Najnowszy sondaż Estymator potwierdza, że Prawo i Sprawiedliwość pozostaje niekwestionowanym liderem na tle innych formacji politycznych.

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, to wygrałaby je partia rządząca, uzyskując poparcie na poziomie 35,9 proc. Na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska z różnicą 11,7 proc.

Taki wynik dla Prawa i Sprawiedliwości wskazywałby na 196 mandatów. Ugrupowanie, w którego skład wchodzą Platforma Obywatelska, Zieloni, Nowoczesna i Inicjatywa Polska zdobyłoby 24,2 proc. uznania respondentów, co wskazuje na 119 mandatów w Sejmie.

Na trzecim miejscu sondażu znalazł się ruch Szymona Hołowni, z poparciem 13,5 proc. co oznaczałoby wprowadzenie do Sejmu 59 posłów.

Jeżeli chodzi o Konfederację, to chciałoby na nią zagłosować 9 proc. ankietowanych, co daje 36 mandatów. 8,4 proc. badanych zadeklarowało, że chętnie wsparłoby Lewicę, która dzięki temu wprowadziłaby 28 posłów do Sejmu.

Chęć głosowania na Polskie Stronnictwo Ludowe zadeklarowało 6,8 proc. respondentów. W poprzednim badaniu ugrupowanie to zdobyło wynik 7,1 proc. i uzyskało 21 mandatów.

Jeżeli chodzi o inne ugrupowania, to wskazało je łącznie 2,2 proc. badanych.

Sondaż przeprowadzono w okresie 29-30 grudnia 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1029 pełnoletnich osób metodą wywiadów telefonicznych CATI.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Przedterminowe wybory w 2022 roku? Wicerzecznik PiS odpowiada

Zobacz również: Życzenia Marka Kondrata robią furorę w sieci: „Mamy wspaniały rząd, stabilną gospodarkę” [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl, stefczyk.info

(Visited 134 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj