Zbigniew Ziobro wypowiedział się w kwestii bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Nie ukrywał, że odrzuca unijną zieloną polityką i stawia na węgiel.

Podobnego zdania są Niemcy, Austria i Holandia, które mówią jednym głosem i czynią kroki w kierunku powrotu do węgla.

Polski rząd godzi się na zieloną unijną politykę unijną i wdraża plany zamykania kopalń. Z tego scenariusza zaczyna wyłamywać się szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Podczas programu na antenie Polsat News jasno podkreślił, że nie wolno rezygnować z węgla, ponieważ jest to fundament bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Rząd Mateusz Morawieckiego postanowił ostatnio zaostrzyć pakiet klimatyczno-energetyczny. Ziobro sprzeciwił się temu rozwiązaniu, jednak wciąż nie zablokował szkodliwego pakietu.

Na pytanie, jak długo Solidarna Polska planuje tkwić w rządzie, który w jego ocenie „oddał część polskiej suwerenności i popełnia kolosalne błędy”, lider SP odparł, że „to jest polityka”.

– Polityka wymaga też poszukiwania rozwiązań, które są racjonalnym kompromisem, który jest możliwy tu i teraz. Gdybyśmy mieli 231 głosów, jako Solidarna Polska, to realizowalibyśmy naszą politykę, czyli stawialibyśmy już od kilku lat na rozbudowę nowoczesnej, korzystając, chociażby z technologii japońskiej energetyki węglowej, uniezależnialibyśmy się, mielibyśmy najtańszy prąd w Europie i wspieralibyśmy w ten sposób polską gospodarkę – przyznał minister.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sikorski ukąsił Ziobrę: Pan minister raczy zmyślać lub być ignorantem

Przeczytaj również:  "Lewandowski będzie pośmiewiskiem". Były bramkarz reprezentacji Polski nie przebiera w słowach

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Krzysztof Żurek. Znany lektor zmarł w czasie pracy

źródło: Twitter

(Visited 169 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj