Najnowszy sondaż IBRiS ukazał pewne zmiany na scenie politycznej. Nie da się ukryć, że PiS i PO tracą poparcie, natomiast Konfederacja nie wchodzi do Sejmu.

Według sondażu Zjednoczoną Prawicę wskazało 34,5 proc. głosów.

– To oznacza, że wahający się i rozczarowani wyborcy głosujący dotąd na PiS nie dali się przekonać obozowi rządzącemu, a ci, którzy – być może na skutek wojny w Ukrainie – zebrali się pod rządową flagą, powracają na wyczekujące pozycje – oceniła „Rzeczpospolita”, która opublikowała wyniki najnowszego sondażu.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 25,4 proc. Trzecia pozycja przypadła Polsce 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na 9,6 proc. poparcia.

Szansę na dostanie się do Sejmu ma jeszcze Lewica z 8,4 proc, a także PSL z 5,5 proc.

Niestety do Sejmu nie weszłaby Konfederacja, którą wybrało 4,7 proc.

12,1 proc. pytanych to osoby niezdecydowane. – Mamy w dwóch narożnikach politycznego ringu PiS i KO, czyli Donalda Tuska konfrontującego się z Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim – powiedziała prof. Ewa Marciniak, politolog z UW.

– Przez ostatnie lata podkręcanie emocji dawało zwyżki nawet do 5 pkt proc. Ale to się teraz wyborcom trochę przejadło – dodała prof. Marciniak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sikorski ukąsił Ziobrę: Pan minister raczy zmyślać lub być ignorantem

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Krzysztof Żurek. Znany lektor zmarł w czasie pracy

źródło: Rzeczpospolita

(Visited 175 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj