Jak wynika z sondażu Social Changes, prawie połowa badanych jest zdania, że były premier Donald Tusk, nie dba należycie o polskie interesy w UE.

W badaniu, które ukazało się na zlecenie portalu wpolityce.pl, zadano pytanie, o byłego szefa RE: — Czy według Pani/Pana Donald Tusk należycie dba o polskie interesy w Unii Europejskiej?

W tej kwestii twierdząco odpowiedziało 35 proc. ankietowanych, w tym 13 proc. wybrało „zdecydowanie tak”, a 22 proc. udzieliło odpowiedzi „raczej tak”.

Zupełnie odmiennego zdania było 46 proc. badanych — 28 proc. odparło „zdecydowanie nie”, „raczej nie” 18 proc., a 19 proc. nie miało żadnego zdania w tej kwestii.

Zobacz również: Jacek Wilk atakuje rząd Morawieckiego. Padły skandaliczne słowa

Z uzyskanych wyników widać, że wobec Tuska najbardziej krytycznie nastawieni są wyborcy Zjednoczonej Prawicy. 79 proc. z nich uważa, że były premier nie dba należycie o interesy naszego kraju, a zaledwie 11 proc. jest z niego zadowolona.

85 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej jest zdania, że szef EPL prawidłowo dba o polskie sprawy w Unii Europejskiej.

W sondażu uwzględniono również opinie na temat Tuska tych osób, które deklarowały chęć głosowania na Polskę 2050 Szymona Hołowni. 61 proc. zwolenników byłego prezentera ocenia Tuska dobrze, natomiast 22 proc. źle.

Przeczytaj również:  Piotr Kraśko wróci do prowadzenia "Faktów po Faktach"? Są nieoficjalne doniesienia

Sondaż przeprowadzono na ogólnopolskiej grupie 1070 Polaków w terminie od 30 kwietnia do 4 maja.

Zobacz również: Lech Wałęsa przedstawił listę „indywidualnych osiągnięć”. „To ja, ja, ja”

źródło: tvp.info

(Visited 452 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj