Eurodeputowany PiS Dominik Tarczyński gościł w programie „Woronicza 17” na antenie TVP Info. Polityk Zjednoczonej Prawicy w mocnych słowach zwrócił się do posła Platformy Obywatelskiej Jarosława Urbaniaka.

Niech pan przestanie bredzić — strofował Tarczyński. — W grudniu i w lutym głosowaliśmy „za”. Jesteście obserwatorami, którzy kreują kłamliwą rzeczywistość i kłamiecie, bo ja tam byłem i głosowałem. W grudniu i w lutym głosowaliśmy „za” — przekonywał eurodeputowany.

We wtorek Sejm uchwalił dotyczącą Funduszu Odbudowy ustawę, która wyraża zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. „Za” głosowało aż 290 posłów (PiS, Lewica, PSL oraz koło Polski 2050 Szymona Hołowni). 133 posłów (głównie Koalicji Obywatelskiej) wstrzymało się od głosu. 33 parlamentarzystów (Konfederacji oraz Solidarnej Polski) wyraziło swój sprzeciw.

W programie „Woronicza 17” poseł PO Jarosław Urbaniak zarzucił Dominikowi Tarczyńskiemu, iż eurodeputowani PiS przed kilkoma miesiącami głosowali przeciwko ratyfikacji.

Protestuję, to kłamstwo, które pojawia się często. W grudniu i w lutym głosowaliśmy „za”. Jesteście obserwatorami, którzy kreują kłamliwą rzeczywistość i kłamiecie, bo ja tam byłem i głosowałem. W grudniu i w lutym głosowaliśmy „za”. Niech pan przestanie bredzić, jesteście partią oszustów — odpierał zarzuty Tarczyński.

Europarlamentarzysta PiS pokazał nawet na wizji wyniki głosowania.

— Chciałbym udowodnić, że jest pan kłamcą. Głosowanie z 10 lutego, tu są nasze nazwiska, to glosowanie potwierdzające, że głosowaliśmy „za” — wskazywał europoseł Zjednoczonej Prawicy.

Przeczytaj również: Najnowszy sondaż bardzo nie spodoba się Donaldowi Tuskowi. Tak źle nie było od dawna

Przeczytaj również: Naukowcy alarmują: „U młodych nawet łagodny COVID-19 może prowadzić do długotrwałych problemów z sercem”

źródło: Twitter

(Visited 5 351 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj