Od kilku tygodni można zaobserwować malejące poparcie dla wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Spraw Publicznych na zlecenie portalu StanPolityki.pl był dla niej bezlitosny.

Sondaż okazał się jednak niezwykle optymistyczny dla Władysława Kosiniaka-Kamysza, który przegonił kandydatkę KO i znalazł się na drugim miejscu.

Badanie pokazało również, że Andrzej Duda ma ogromną przewagę nad wszystkimi rywalami. Chęć oddania na niego głosu zadeklarowało 44,29 proc. ankietowanych. To jednak odrobinę za mało, by tę rywalizację rozstrzygnąć już w pierwszej turze.

Według sondażu drugiego miejsca nie zajmuje już Małgorzata Kidawa-Błońska, a Władysław Kosiniak-Kamysz, którego poparło 15,87 proc. pytanych. Minimalnie słabiej wypadła Kidawa-Błońska, zdobywając 15,77 proc. głosów.

Na kolejnych miejscach znaleźli się Szymon Hołownia z 12,30 proc. głosów oraz lider Lewicy Robert Biedroń z wynikiem na poziomie 6,24 proc. głosów. Na ostatnim miejscu uplasował się Krzysztof Bosak (5,24 proc. głosów).

Sondaż przeprowadzono przez Instytut Badań Spraw Publicznych w dniach 31.03-02.04.2020 r. na reprezentatywnej próbie 1002 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Przeczytaj również:  [SONDAŻ] "Najgorszy w historii" wynik PiS w badaniu zaufania. Pierwsze oznaki kryzysu wizerunkowego?

źródło: wmeritum.pl

(Visited 84 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj