Paulina Młynarska, która jest bardzo aktywna w mediach, skomentowała ostatnie pomysły władzy mające na celu zahamowanie epidemii koronawirusa.

— Chora władzo! Dla wielu ludzi kontakt z naturą to konieczność. Ilu, ile z nas ocalił las? — zapytała dziennikarka.

— Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe—  poinformował w komunikacie resort środowiska.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu — do 11 kwietnia br. włącznie.

Nowe obostrzenia będą egzekwowane przez Straż Leśną i Straż Parków Narodowych. Pomysł ten nie spodobał się Paulinie Młynarskiej, która udostępniła słowa sprzeciwu w poście na Facebooku.

— Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego w Polsce zakazuje się ludziom samotnego chodzenia do lasu! Las, łąka, otwarta przestrzeń i kontakt z przyrodą mają terapeutyczne działanie — napisała oburzona Młynarska.

W dalszej części wiadomości zwróciła się do rządzących.

— Chora władzo! Dla wielu ludzi kontakt z naturą to konieczność. Ilu, ile z nas ocalił las? W depresji, w stanach lękowych, w żałobie, w smutku, wypaleniu. Odbieracie zwykłym ludziom możliwość leczniczego dla nich kontaktu z przyrodą, ale myśliwe i myśliwi mogą sobie grasować, po lasach z bronią jak chcą. O czym to świadczy jak nie o psychopatycznej potrzebie kontroli? Bo jeszcze, nie daj boziu, dzika przyroda zacznie się nam odradzać. Zgroza — pouczała władzę.

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Odszedł nagle w wieku 44 lat

Przy okazji uderzyła w Kościół katolicki, prowokując internautów do krytycznych komentarzy.

— Pozwalacie na świąteczne zgromadzania w kościołach, gdzie szaleją oszołomieni szamani powtarzający starym, skołowanym ludziom, że ich konsekrowane ręce nie przenoszą drobno ustrojów, a zakazujecie im samotnych prawdziwie duchowych i zbawiennych wizyt w świątyni, jaką jest las? — pytała Młynarska.

— Przecie do wyborów za wszelką cenę, Wasz (bo nie mój) prezydent przekonuje, że sklep spożywczy i lokal wyborczy to to samo, a nie pozwalacie ludziom odetchnąć świeżym powietrzem w lesie i w parku? Powtórzę za Adamem Wajrakiem: (excusez le mot) WALCIE SIĘ!  Om Shanti! — zakończyła swój wpis dziennikarka.


źródło: dorzeczy.pl

(Visited 138 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj