Epidemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi i dezogranizuje wiele dziedzin życia. Szymon Hołownia, niezależny kandydat na prezydenta, jest zdania, że izolacja źle wpływa na ludzi.

Ocenił, że przyczynia się do wzrostu przemocy w wielu rodzinach. Były prezenter TVN-u dodał, że to państwo powinno zadbać o obywateli i zorganizować na czas epidemii specjalne hotele dla osób dotkniętych problemem. Hołownia nie podał jednak żadnych merytorycznych danych i przykładów.

WHO wskazuje, że na koronawirusa zachorowało już ponad milion ludzi, a sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Szymon Hołownia postanowił zabawić się w psychologa i przeanalizował obecny stan rzeczy. Na Twitterze dodał hasztag #StopEpidemiiPrzemocy, stwierdzając, że „rośnie przemoc domowa”. Podczas sobotniej konferencji publicysty nie padły jednak żadne konkrety, które by potwierdzały jego założenia. Hołownia powiedział jedynie, że „nie mamy jeszcze oficjalnych danych”, posiłkował się również liczbami z Francji i Wielkiej Brytanii.

Na Twitterze Szymona Hołowni pojawił się wpis, w którym podkreślił, że państwo powinno koniecznie zapewnić hotele dla ofiar przemocy domowej.

— Ta epidemia ma bardzo poważny wymiar psychologiczny. Rośnie przemoc domowa, liczba tragedii będzie rosła. Państwo powinno zapewnić hotele dla ofiar przemocy domowej, żeby odciąć je od sprawców — napisał kandydat na prezydenta.

źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 185 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Morawiecki popadł w potężny konflikt z Sasinem. "Doszło do ostrej wymiany zdań. Mogą polecieć głowy"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj