Sławomir Nitras wypowiedział zaskakujące słowa o Borysie Budce — szefie Platformy Obywatelskiej. Czy kapitan zamierza opuścić tonący statek?

— Wydaje mi się, że nosi się on z zamiarem rezygnacji — powiedział Sławomir Nitras, który był gościem Marcina Fijołka w programie „Graffiti” na antenie Polsat News.

Polityk na pytanie, czy plany Rafała Trzaskowskiego dotyczące organizacji Campusu Polska Przyszłości pozostają aktualne, odparł:

— Chcemy stworzyć platformę debaty, wymiany poglądów i zastanowienia się nad Polską po pandemii oraz rządach PiS-u, które, jak widzimy, powoli wchodzą do przeszłości — wyjaśnił Nitras.

Parlamentarzysta dodał, że „pewną formę wstępnego zaproszenia” na Campus Rafał Trzaskowski sformułował w stosunku do premiera Tuska. Nie przybliżył jednak, czy były premier przyjął to zaproszenie.

Zobacz również: „On nie jest kobietą!” Facet wszedł do damskiej szatni w SPA. Obsługa bezradna [WIDEO]

Podczas dyskusji pojawił się temat powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. Czy w końcu sytuacja się wyjaśni i znajdzie swój finał w tym tygodniu?

— Nie wiem, czy w tym tygodniu jest finał. Nie znam planów Donalda Tuska — przyznał. Sławomir Nitras powiedział jednak, że przyjmuje do wiadomości zmianę zachowania Borysa Budki, która jest sporym zaskoczeniem. — Wydaje mi się, że nosi się on z zamiarem rezygnacji. To na nowo otwiera sytuację w formacji — mówił polityk.

Przeczytaj również:  Nie żyje prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder. Odszedł w młodym wieku

Zobacz również: Trzaskowski wyjaśnił, dlaczego często wyjeżdża z miasta: „Muszę walczyć”

Dziennikarz zapytał również, dlaczego rezygnacja Borysa Budki byłaby dla niego takim zaskoczeniem. Ten odesłał go do samego szefa PO.

— Wielu ludzi uczciwie go wspierało i wspiera. Również ja, w trudnym okresie dla PO i całej opozycji. Umiem czytać między wierszami i determinacja, by pełnić funkcję, nieco u Borysa Budki zmalała. Teraz PO musi odpowiedzieć na pytanie, w którą stronę zmierzać — dodał.

Źródło: DoRzeczy.pl, polsatnews.pl

(Visited 243 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj