propolski.pl: Rządowa agencja oświadcza: istnieje prawdopodobny związek między zaszczepieniem a bardzo rzadką chorobą. Chodzi o zapalenie...

Rządowa agencja oświadcza: istnieje prawdopodobny związek między zaszczepieniem a bardzo rzadką chorobą. Chodzi o zapalenie…

Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC) wydało oświadczenie, w którym ostrzega przed prawdopodobnym związkiem pomiędzy zapaleniem mięśnia sercowego u młodych ludzi a przyjęciem szczepionki mRNA przeciw COVID-19. Rządowa agencja zapowiedziała zwołanie pilnego spotkania z ekspertami.

Rządowa agencja CDC postanowiła omówić dokładnie prawdopodobną korelację zapalenia mięśnia sercowego ze szczepionkami Pfizera i Moderny.

W oświadczeniu stwierdzono, że liczba przypadków zapalenia mięśnia sercowego jest dużo wyższa, niż wcześniej szacowano. Podkreślono jednak, że stosunek wystąpienia powyższego schorzenia do ogółu szczepień należy uznać za niewielki.

Dotychczas amerykański system zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek (VAERS) odnotował ponad 1200 przypadków zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia.

Raport CDC

Według raportu agencji rządowej, 267 przypadków zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia wystąpiło u pacjentów po zaszczepieniu pierwszą dawką. 827 przypadków odnotowano po kolejnej dawce preparatu. Większość przypadków pojawiła się w ciągu tygodnia od szczepienia. Chorzy narzekają na ból w klatce piersiowej oraz trudności w oddychaniu. Przypadki dotyczyły głównie mężczyzn w wieku od 12 do 29 lat.

CDC oceniło, że „prawdopodobne ryzyko” pojawienia się zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi wystąpiło z powodu szczepionki przeciw koronawirusowi opartej na technologii mRNA. Dotychczas przebadano 300 przypadków, które tuż przed zachorowaniem przyjęły preparat.

 Zapalenie mięśnia sercowego jest rzadką chorobą, ale nie nową. Teraz wydaje się jednak, że szczepionki typu mRNA także mogą być jej przyczyną  oświadczył kardiolog dziecięcy Matthew Oster.

W związku z coraz częstszymi przypadkami zapalenia mięśnia sercowego, rządowa agencja CDC zapowiedziała dalsze gromadzenie danych w sprawie szczepień. Średnio zapalenie mięśnia sercowego lub osierdzia występowało 12,6 razy na milion podanych dawek. Częściej w przypadku preparatu Moderny (18 przypadków na milion) niż Pfizera (8 na milion).

Przeczytaj również: „Hitler nie…” Klaudia Jachira ZRÓWNANA Z ZIEMIĄ za swój absurdalny wpis na Twitterze. „Naje**na jak szpadel, bezczelna babo!”

Przeczytaj również: Awantura na antenie Radia ZET. „Załatwił pan ten program! To jest hańba! Cytowalność będzie milionowa”.

Źródło: cnbc.com/NCzas.com

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these