Lider PO Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych film, na którym odniósł się do 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

​— Solidarność była ruchem protestu przeciw drożyźnie i przywilejom władzy — czytamy słowa byłego premiera Donalda Tuska.

PiS uczcił rocznicę jej powstania rekordową drożyzną i rekordowymi podwyżkami płac dla władzy i prezesów państwowych spółek. Nawet komuniści by na to nie wpadli — ocenił lider PO, nie przebierając w słowach. Ponadto nawiązał do problemów, które narastają ciągle w polskim społeczeństwie, m.in. inflacji, która w tym miesiącu wyniosła nawet 5,4 proc. Jest to wynik praktycznie najwyższy od 2001 roku.

41 lat temu doszło do podpisania Porozumienia Gdańskiego. Rząd zgodził się wówczas na stworzenie nowych i niezależnych samorządnych związków zawodowych, pozwolił na prawo do strajku czy budowę pomnika ofiar Grudnia 1970.

Miejsce miały również transmisje niedzielnych mszy św. w Polskim Radiu oraz ograniczenie cenzury. Został przyjęty także zapis, że nowe związki zawodowe uznają kierowniczą rolę PZPR w państwie.

Zobacz również: Wzruszające nagranie. Afgańska deputowana dziękuje Polsce i żołnierzom RP: „Nie byłoby mnie tutaj żywej” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Zobacz również: Lech Wałęsa stanął w obronie Nitrasa i porównał Straż Graniczną do hitlerowców: Też wykonywali rozkazy [WIDEO]

Źródło: rmf24.pl, tysol.pl

(Visited 916 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj