W dniu dzisiejszym nastąpi zaprzysiężenie nowego prezydenta USA Joe Bidena. Z pewnością będzie to największe wydarzenie medialne i polityczne tego dnia. Transmisje z uroczystości będą również emitowane w polskich stacjach informacyjnych.

Zaprzysiężenie Joe Bidena będzie miało miejsce o godz. 18 czasu polskiego, a tuż przed nim zaprzysiężona zostanie Kamala Harris. Następnie nowy prezydent wygłosi przemówienie wśród ceremonii przemarszu wojsk. Następnym punktem będzie wizyta na cmentarzu Arlington, przejazd do Białego Domu, a także podpisanie przez polityka pierwszych ustaw.

Zobacz również: “Piasek” tłumaczy się z urodzinowego skandalu. “Impreza była przednia…”

Jak w tej sytuacji zachowa się Donald Trump? Okazuje się, że były przywódca USA nie pojawi się na uroczystości zaprzysiężenia swojego rywala. Jest to pierwszy taki przypadek od ponad 150 lat. Ustępujący prezydent wyjedzie z Białego Domu i wraz z żoną uda się do bazy sił powietrznych Andrews, a następnie poleci na Florydę.

Zobacz również: Wiemy, kto wystąpi na zaprzysiężeniu Joe Bidena. To dwie atrakcyjne piosenkarki [WIDEO]

Gdzie i kiedy w Polsce zobaczymy transmisję z wydarzenia? Trzy główne stacje informacyjne przygotowały wydanie specjalne wiadomości: Polsat News, TVN24 od godz. 17. a TVP Info od godz. 17:30. Na części uroczystości pojawią się wyjątkowi artyści i piosenkarze, którzy wystąpią podczas koncertów. Jeżeli chodzi o hymn narodowy to odśpiewa go jedna z największych gwiazd muzyki na świecie — Lady Gaga.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i ostrożność przed wystąpieniem kolejnych zamieszek, zaprzysiężenie odbędzie się bez udziału publiczności. Na miejscu pojawią się jedynie honorowi goście.

źródło: tvp.info, wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 414 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj