Lada moment będziemy świadkami zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przejęcie władzy przez polityka uświetnią występy największych światowych gwiazd. Podczas ceremonii na Kapitolu hymn narodowy „The Star-Spangled Banner” odśpiewa zdobywczyni Grammy oraz Oscara Lady Gaga.

Podczas uroczystości nie zabraknie również Jennifer Lopez i Toma Hanksa oraz przedstawicieli z 50 stanów i kilku terytoriów USA. Swój występ zaprezentuje też komik Jon Stewart oraz piosenkarka Andra Day. Ceremonia zaprzysiężenia Bidena będzie miała miejsce około południa i emitowana będzie w głównych stacjach amerykańskich mediów.

— Inauguracja prezydencka to zazwyczaj wielki dzień parad, balów i ceremonii, w których uczestniczą tysiące ludzi i czołowych przedstawicieli amerykańskiego rządu. Biorąc jednak pod uwagę obawy związane z pandemią, komitet inauguracyjny zachęca Amerykanów, by nie podróżowali do Waszyngtonu na 59. inaugurację. W związku z tym wiele towarzyszących wydarzeń będzie miało charakter wirtualny — podkreślił „WSJ”.

Zobacz również: Zabawna sytuacja w TVP z udziałem ministra Dworczyka. „Z trudem tamuję napływ łez do oczu” [WIDEO]

Inauguracja to przede wszystkim występy wielu znanych wykonawców i muzyków najwyższej klasy. Joe Biden będzie mógł liczyć na towarzystwo innych gwiazd takich jak Bruce Springsteen, Foo Fighters, Jon Bon Jovi, Demi Lovato, Justin Timberlake czy Garth Brooks. O godz. 20.30 lokalnego czasu będzie miał miejsce półtora godzinny program telewizyjny „Celebrating America”, który poprowadzi aktor Tom Hanks.

Zobacz również: Ostatnie pracowite godziny prezydentury Trumpa. Ta decyzja bardzo zaboli jego przeciwników

Natomiast w Prezydenckim Komitecie Inauguracyjnym nie zabraknie wypowiedzi samego Bidena czy Kamali Harris — wiceprezydent USA.

— Inauguracja stwarza wyjątkową okazję do zwrócenia uwagi na odporność i ducha zjednoczonej Ameryki. W minionym roku byliśmy świadkami niezliczonych bohaterów, którzy wkroczyli na pierwszą linię frontu i służyli swoim rodakom w Ameryce, więc opowiadamy ich historie, świętujemy to, co najlepsze w naszym kraju i jego mieszkańcach — oświadczył dyrektor generalny PIC Tony Allen.

źródło: o2.pl

(Visited 1 162 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj