propolski.pl: Artur Dziambor o sytuacji w Polsce

Zapłacimy za socjalizm? Artur Dziambor nie ma złudzeń. Dobrze nie będzie [WIDEO]

Artur Dziambor, przedstawiciel Konfederacji nie ukrywa, że w Polsce źle się dzieje. Za sprawą podwyższania najniższej krajowej wzrosną również składki na ZUS, co dobije kolejnych przedsiębiorców…

– Przede wszystkim mamy zapowiedź podwyższenia najniższej krajowej dwukrotnie. Mamy już twardą informację, że ZUS rośnie już o rekordowe ponad 200 złotych. Mamy też świadomość, że dwukrotne podwyższanie najniższej krajowej spowoduje dalszy wzrost tego ZUS-u, bo spowoduje sztuczne podwyższenie średniej, więc wzrosną koszty pracy, wzrosną koszty pracownika, więc wzrośnie koszt utrzymywania działalności gospodarczej – powiedział Artur Dziambor.

Poseł Konfederacji dodał, że do takiej sytuacji doprowadzili pisowcy, którzy z lubością praktykują socjalizm i nie zważają na los obywateli.

PiS dobija Polaków?

– Tak rządzą Polską, że żyje nam się coraz ciężej, trudniej, a Jarosław Kaczyński występuje przed szereg i dumnie głosi, że jest dobrze, że jest dobrobyt. Kto tu zakłamuje rzeczywistość? Czy oni naprawdę nie widzą, co dzieje się z Polską, z Polakami, jak ciężko wyżyć, jak ciężko prowadzi się działalność gospodarczą. Do tego dodajmy rekordową inflację i widzimy to, co widzimy. Polska 2023? Lepiej nie będzie, będzie gorzej! – ocenił polityk.

– Nie ma dobrych wiadomości dla przedsiębiorców. Nie ma działania antyinflacyjnego, którego wszyscy oczekujemy od władz, że będą takie działania. Będzie jeszcze gorzej, ponieważ skokowo wzrośnie ta najniższa krajowa. Ustawowo wprowadzona siłowo przez rząd i oczywiście jest tak, że pracownicy najmniej zarabiający dzięki temu dostaną około 100 złotych więcej, ale drugie 100 złotych dostanie do budżetu rząd Prawa i Sprawiedliwości – podkreślił Artur Dziambor.

źródło: YouTube

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these