Sieć obiegło nagranie, na którym widać Władimira Putina w „podejrzanym”, jak twierdzą niektórzy stanie. Polityk, trzymając kieliszek w dłoni, mówił o tym, dlaczego Rosja atakuje infrastrukturę energetyczną na Ukrainie.

Spotkanie odbyło się podczas ceremonii wręczenia medali Złotej Gwiazdy Bohaterom Rosji w sali św. Jerzego Wielkiego Pałacu Kremlowskiego. Uczestniczyło w niej ponad 200 wojskowych i cywilów.

Rosyjski prezydent podniósł, że to Ukraińcy odpowiadają za brak wody w Doniecku.

– Niedoprowadzenie wody do milionowego miasta jest aktem ludobójstwa – stwierdził. Niektórzy dziennikarze byli zdania, że sposób wypowiedzi Władimira Putina mógł wskazywać na to, że jest on pijany.

– Dużo się teraz mówi o naszych uderzeniach w infrastrukturę energetyczną na terytorium naszego sąsiada. Tak robimy to, ale kto zaczął? Kto uderzył w Most Krymski? – mówił prezydent Rosji.

– Kto uderzył w Most Krymski? Kto wysadził linie Kurskiej Elektrowni Jądrowej? – zastanawiał się polityk.

W ocenie prezydenta Rosji świat nie wspomina o „zbrodniach, których dokonują Ukraińcy, i w tym temacie panuje kompletna cisza”.

Co dalej z prądem na Ukrainie?

Jak ustalił magazyn „Forbes”, rząd w Kijowie opracował trzy scenariusze blackoutu. W najgorszym razie w kraju nie będzie prądu nawet przez tydzień.

Rosja od samego początku konfliktu na Ukrainie uważa, że prowadzi „specjalną operację wojskową”. W rzeczywistości jest to największy konflikt zbrojny w Europie od zakończenia II wojny światowej i upadku hitlerowskich Niemiec w 1945 r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nagrało się, jak papież Franciszek zapłakał. Publiczność klaskała [WIDEO]

źródło: Twitter / polskaracja.pl

(Visited 263 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj