Tomasz Grabarczyk poinformował w mediach społecznościowych, że został usunięty z partii KORWiN. Do zarzutów polityka pod adresem władz ugrupowania odniósł się wiceprezes KORWiN Sławimir Mentzen, który nie przebierał w słowach.

– W dniu dzisiejszym dobiegła końca moja przygoda z Partią KORWiN. Należałem do tego ugrupowania od samego początku w 2015 roku (wcześniej byłem w KNP). Od 2017 pełniłem funkcję prezesa okręgu łódzkiego, a od 2019 członka Prezydium Partii. Na podstawie absurdalnych zarzutów ze strony Prezesa Janusza Korwin-Mikkego kierowanego przez Sławomira Mentzena oraz kilku członków Prezydium, zostałem decyzją sądu usunięty. Główny powód? Nazwanie Putina zbrodniarzem – relacjonował sytuację Tomasz Grabarczyk.

Ekonomista Sławomir Mentzen przyznał, że Grabarczyk został usunięty z ugrupowania, z racji działania na jego szkodę.

– Jest zupełnie oczywiste, że Grabarczyk wyleciał za działanie na szkodę partii KORWiN poprzez wspieranie Partii Wyspy Węży. Nie wiem, czy Putin znajduje się w uzasadnienie wyroku, a jeżeli tak, to załapał się tam jak Piłat do Credo. Chodziło o dywersję w partii – wyjaśnił Sławomir Mentzen.

Swoją relację przedstawił w mediach społecznościowych sam Grabarczyk, który wyjaśnił, że gdy dowiedział się o mordach na ludności w Buczy, nazwał prezydenta Putina zbrodniarzem wojennym. Wówczas sytuacja zaogniła się i doszło do kolejnych nieporozumień wewnątrz ugrupowania.

– Kilka dni później otrzymałem od Janusza Korwin-Mikkego informację, że nie akceptuje on takiego stanowiska, a we wniosku do sądu partyjnego przeczytałem, że taka narracja była sprzeczna z wpisami Prezesa JKM i szkodliwa dla Partii. Na nic zdały się wyjaśnienia (w tym rozmowa w cztery oczy z Prezesem JKM), że żadnego oficjalnego stanowiska Partii w tej sprawie nie było, a na pewno nie są nim nocne wpisy Prezesa na Twitterze. Po prostu Putina nie można nazwać w Partii KORWiN zbrodniarzem – podkreślił polityk, który nie zamierza zmienić swojego zdania.

Opisał przy tym rosyjskiego przywódcę mocnymi epitetami mówiąc, że jest to człowiek, którzy przyczynił się do ogromnego bólu i cierpienia mnóstwa osób.

– Tak, uważam, że Władimir Putin jest zbrodniarzem. Nie, nie uważam, by bronił wartości europejskich. Jest to człowiek odpowiedzialny za śmierć tysięcy niewinnych ludzi i dramaty milionów obywateli Ukrainy. Żaden racjonalny polityk wyznający poglądy wolnościowe nie powinien brać w obronę mordercy. Pragmatyczna polityka międzynarodowa to jedno, ale są pewne rzeczy, których akceptować po prostu nie można. Myślałem, że w partii wolnościowej mam prawo wyrażać własne zdanie, skoro mogą to robić pozostali działacze. Najwidoczniej to zdanie musi być stanowiskiem proputinowskim. Dziwi mnie postawa Sławomira Mentzena, który akceptuje taki stan rzeczy – dodał Grabarczyk.

Zobacz również: Debata prezydencka we Francji. Nie zabrakło również wątku o Polsce

Zobacz również: „Milionerzy”. Wiele osób poległoby na tym pytaniu. Ten zawodnik się nie wahał

źródło; Twitter.com

(Visited 279 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj