Najnowszy sondaż Social Changes potwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość pozostaje liderem na scenie politycznej. Partia rządząca utrzymuje wyraźną przewagę nad Koalicją Obywatelską.

Na popularności zyskują również mniejsze ugrupowania. Jeżeli chodzi o PSL, to nie uzyskało ono wyniku potrzebnego do tego, by wejść do Sejmu. Dało się również zauważyć niską deklarowaną frekwencję.

Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę wyraziło 36 proc. ankietowanych. Jeżeli chodzi o Koalicję Obywatelską to wskazało ją 26 proc. badanych. Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 z wynikiem 11 proc.

Czwarta pozycja przypadła Konfederacji, która cieszy się poparciem 11 proc. respondentów. Zyskała także Lewica, którą wskazało 10 proc. badanych. PSL natomiast zanotowało niskie poparcie na poziomie 2 proc.

Partię Kukiz’15 wskazało 1 proc. badanych. Jeżeli chodzi o Porozumienie Jarosława Gowina to może ono liczyć na 1 proc. głosów.

Deklarowana frekwencja wyniosła 51 proc., poprzednim razem było to 55 proc.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI w okresie od 15 do 18 kwietnia 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1057 Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zaogniona sytuacja w partii KORWiN. Usunięto jednego z członków: „Nie wiem, czy Putin znajduje się w uzasadnienie wyroku…”

Przeczytaj również:  Potrąciła 11-latkę na przejściu i odjechała do domu. Jest nagranie z całego zajścia [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Debata prezydencka we Francji. Nie zabrakło również wątku o Polsce

źródło: wpolityce.pl

(Visited 100 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj